Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Motoryzacja

Poznań Motor Show 2022 – Droga Do Elektromobilności

Długie oczekiwanie miłośników motoryzacji wreszcie zostanie wynagrodzone. Po przerwie spowodowanej pandemią na Międzynarodowe Targi Poznańskie powraca Poznań Motor Show. Motywem przewodnim tegorocznej edycji będzie elektromobliność.

Poznań Motor Show to najbardziej prestiżowe targi motoryzacyjne w tej części Europy. Przynajmniej tak było do tej pory. Jestem ciekaw jak pandemia wpłynie na te imprezę. Przestrzeń wystawiennicza jest znacznie mniejsza niż w latach ubiegłych. Czy to chwilowe z uwagi na specyficzny czas, czy stały trend? Czy w ogóle warto jeszcze brać udział  w targach motoryzacyjnych? Odpowiedź powinniśmy otrzymać w dniach 7-10 kwietnia, gdy to na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędzie się tegoroczna edycja Poznań Motor Show.

Elektromobilność

Motoryzacja bardzo mocno zmienia się w ostatnich latach. Z uwagi na różne normy i przepisy producenci szukają coraz to innych sposobów na tworzenie aut. Stałym trendem jest inwestowanie w napędy elektryczne. Obecnie praktycznie każda marka ma w swoich szeregach przynajmniej samochód o napędzie elektrycznym. Nie powinien zatem nikogo dziwić slogan tegorocznych targów, czyli Droga Do Elektromobilności. Auta z tym rodzajem napędu zaprezentują na targach – Grupa Karlik, MB Motors, czy Karbon2. Z premierą przyjedzie SsangYoung. Będziemy mogli na żywo podziwiać model Korando e-Motion. Wśród wystawców pojawią się także producenci ładowarek oraz innych rozwiązań skupionych wokół elektromobilności. 

Istotna częścią Poznań Motor Show będzie Kongres MOVE, czyli największa konferencja merytoryczna, organizowana wspólnie przez Grupę MTP oraz Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych. 7 kwietnia praktycy oraz eksperci z branży emobility porozmawiają o panujących trendach, a także opowiedzą, w jakim kierunku zmierza przemysł motoryzacyjny. 

Dodatkowe atrakcje

Oczywiście to nie wszystkie atrakcje przygotowane przez organizatorów tegorocznego Poznań Motor Show. W jednym z pawilonów odbywać się będą Targi Techniki Motoryzacyjnej. Zaprezentują się tam nie tylko firmy. Wśród zaplanowanego programu znajdziemy liczne warsztaty, szkolenia oraz konkursy.

Trzymajmy kciuki za dobrą pogodę, ponieważ sporo atrakcji znajdziemy na zewnątrz. Miłośnicy jednośladów zachwyci zapewne tradycyjny pokaz motocyklowego stuntu. Fani precyzji będą mogli podziwiać zmagania kierowców minibusów i samochodów dostawczych w ramach Mistrzostw Polski w jeździe precyzyjnej. 

Na scenie głównej Poznań Motor Show nie zabraknie prezentacji oraz spotkań z zaproszonymi gośćmi. Organizatorzy codziennie publikują informację jakie to nowe atrakcje czekają na zwiedzających. Jeżeli chcecie być na bieżąco warto zajrzeć na stronę motorshow.pl.

Poznań Motor Show 2022

Międzynarodowe Targi Poznańskie

7-10 kwietnia 2022r.

Bilety są dostępne na platformie ToBilet.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *