Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Motoryzacja

Rajd dla pań z okazji Dnia Kobiet

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Kobiet. Z tej okazji, od ponad 20 lat Automobilklub Wielkopolski, organizuje rajd turystyczny przeznaczony tylko dla pań. W tym roku odbędzie się on w niedzielę 5 marca na Torze Poznań.

W rajdzie “Wielkopolanki za kółkiem” mogą brać udział tylko i wyłącznie Panie. Ich mężowie, partnerzy, narzeczeni czy też przyjaciele zostają w tym dniu w domu, a “wyzwolone od kurateli” dziewczyny, żony, narzeczone… mogą poczuć dreszczyk emocji związany ze współzawodnictwem, przy czytaniu itinerera i poszukiwaniu właściwej trasy przejazdu, :-).

W tym roku załogi wyjadą poza Tor Poznań na dwa odcinki drogowe. Tam w warunkach normalnego ruchu drogowego, będą poszukiwać Punktów Kontroli Przejazdu (PKP) i starannie przepisywać ich oznaczenia do Karty Drogowej. natomiast na samym torze będą miały miejsce próby sprawnościowe.

Oprócz umiejętności kierowania autem, uczestniczki będą musiały wykazać się wiedzę teoretyczną z zakresu ruchu drogowego oraz wiedzę ogólną z zakresu motoryzacji, w czasie rozwiązywania krótkich testów.

Na zakończenie rajdu w oczekiwaniu na wyniki organizatorzy przygotowali prelekcje z zakresu wprowadzonych ostatnio zmian w przepisach ruchu drogowego oraz udzielania pierwszej pomocy. ponadto uczestniczki będą mogły zapozować na ściance”, a zdjęcia załóg trafią na pamiątkowe dyplomy.

Oprócz pucharów i medali dla zwycięzców, przewidziane są także wyróżnienia za najładniej przebrane załogi i udekorowane pojazdy. Każda uczestniczka otrzyma również rajdowy gadżet, a najlepsi dodatkowo wrócą do domu z cennymi nagrodami ufundowanymi przez sponsorów tegorocznego rajdu.

Będą gadżety rajdowe dla wszystkich, a dla najlepszych, cenne nagrody od naszych zaprzyjaźnionych sponsorów oraz dzięki współfinansowaniu imprezy z budżetu Powiatu Poznańskiego.

Zapisy i pełen regulamin znajdziecie na stronie klubowej https://www.aw.poznan.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *