Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań

Sztab Ławica zaprasza na 29 finał WOŚP


Fot. materiały prasowe

Z uwagi na sytuację w kraju tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, będzie inny niż zwykle. Działania finałowe odbędą się w różnych częściach Poznania, a także online. Wszystko zacznie się już w najbliższą niedzielę 31 stycznia.

Zdrowie i bezpieczeństwo są dla nas najważniejsze, dlatego większość wydarzeń odbędzie się w przestrzeni miejskiej, w różnych lokalizacjach, by nie gromadzić ludzi, ale zachęcić ich do wspólnego grania. Po raz pierwszy organizujemy taki Finał, w którym chcemy zaoferować atrakcyjne wydarzenia, ale tym samym nie zachęcić do masowego zgromadzenia – mówi Tamara Briańska Szefowa Sztabu Ławica. 

Mimo wszystko organizatorzy liczą na hojność mieszkańców. Oprócz setek wolontariuszy, przygotowano wiele atrakcji, które mają zachęcić mieszkańców do wsparcia finału. W tym roku będą zbierane środki na sprzęt medyczny przydatny na oddziałach dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy!

Finałowy Sztabowóz, multmedialna ciężarówka, wyjątkowa i kosmiczna, która będzie się przemieszczać ulicami miasta już od 12.00. Dobra muzyka, światło i multimedia będą na pewno miłą atrakcją tego dnia. Gospodarzami będą znani w Poznaniu dziennikarze muzyczni.

Trasa przejazdu: Stadion przy Bułgarskiej – Grunwaldzka – Kaponiera – Roosvelta – Libelta – Al.Niepodlegości – Solna – Małe Garbary – Garbary – Królowej Jadwigi i z powrotem. 

Na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędzie się „Rowerowy zawrót głowy” – maraton rowerowy stacjonarnie. Zarejestrowani zawodnicy będą pobijać własne rekordy, a wpłaty za udział zostaną w całości przekazane na WOŚP. Jednym z zawodników będzie Prezydent Poznania – Jacek Jaśkowiak. „Rowerowy Zawrót Głowy”, który tradycyjnie organizuje Rybczyński Team, w poprzednich latach dzięki „wykręconym” kilometrom zarobił do sztabowej skarbony kilka tysięcy złotych.

Kolejny punkt programu to rozgrywane przez cały dzień turnieje szachowe online na internetowej platformie lichess.org, które organizuje Klub Sportowy Korona Zakrzewo. Na 29 Finał organizatorzy proponują rozegranie 2 turniejów głównych i 9 turniejów mniejszych, min.: Szachy 960, zwariowane szachy.

O 17:00 w głównym turnieju weźmie udział Prezydent Jacek Jaśkowiak – darczyńcą transmisji tegoż turnieju jest firma Zinzino. Więcej szczegółów na ten temat pojawi się na profilu FB Sztabu Ławica.

W czasie finału na ulicach Poznania pojawią się samochody rzadkie, piękne, zabytkowe i kolorowe. Od godziny 12:00 do 15:00 z uwzględnieniem wszelkich zasad bezpieczeństwa po głównych ulicach miasta będą przejeżdżać zaprzyjaźnione kluby miłośników różnych marek motoryzacyjnych. 

Fani dobrego jedzenia powinni zawitać na Stadion Miejski. Odbędzie się tam Marathon Food Truck Drive-In, czyli największy food truck Europy. Za wrzut do puszki, głodni poznaniacy będą mogli dostać się do food trucka i zakupić pyszną szamę. 

Organizatorzy zapraszają także do udziału w grze miejskiej – „Znajdź serce w Poznaniu”. W najważniejszych, najpiękniejszych i subiektywnie dla Sztabu Ławica najlepszych miejscach miasta zostanie umieszczonych 6 serc.

Spacerowicze, którzy znajdą wszystkie i przejdą (lub przejadą ponieważ odległości są znaczne) całą trasę od serca do serca, sfotografują lub sfilmują wszystkie punkty, wrzucą zdjęcia i filmiki na swój publiczny FB lub Instagram z naszym #trasaserc, #sztablawica, będą mogli liczyć na słodkie gadżety.

Nie może też zabraknąć tradycyjnego Światełka do nieba. Rozpocznie się o godz. 19.40. – online – z dziedzińca Urzędu Miejskiego. Gościem specjalnym będzie Małgorzata Ostrowska. O godzinie 20.00. świetlne serce zaświeci w niebo, przesyłając najlepsze poznańskie wibracje, prosto do dobrych aniołów. Światełko do Nieba będzie transmitowane na Facebooku Miasto Poznań.

Finał WOŚP można także wesprzeć biorąc udział w aukcjach Sztabu Ławica na Allegro. Na licytacjach Sztabu Ławica wśród wielu ciekawych przedmiotów, można odnaleźć gadżety z tygryskiem z poznańskiego ZOO przekazane przez prezydenta Jędrzeja Solarskiego. Poznańska pracownia rękodzieła „Warsztat Pracy”, jak co roku, także w tym przekazała wyjątkowe trzy domki dla lalek. Do każdego z nich dołożony będzie prezent w postaci efektu pracy tej wyjątkowej, rzemieślniczej pracowni. Pojawi się też gratka dla fanów Acid Drinkers – niepowtarzalna przytulanka w postaci Tytusa z podpisami Jurka Owsiaka i Tytusa. Sam artysta będzie zachęcał do tej licytacji. Dla fanów fotografii i Poznania zdjęcie “Detale secesji poznańskiej” legendarnego Łazęgi Poznańskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.