Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach

Targi

Targi GARDENIA powracają!

W dniach 21-23 lutego 2019 roku po raz trzynasty na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędą się Targi GARDENIA. To wyjątkowe wydarzenie dla ludzi z branży ale i wszystkich innych kochających rośliny.

Setki roślin, drzew i krzewów, nowe odmiany bylin, pawilony po brzegi wypełnione asortymentem ogrodniczym, innowacyjne rozwiązania pomagające uczynić pracę znacznie przyjemniejszą, nowe technologie pomagające utrzymać tereny zieleni, bezpłatne porady z zakresu aranżacji ogrodu, warsztaty projektowe oraz liczne konkursy – to wszystko czeka na odwiedzających tegoroczną Gardenię.

Jest to największa tego typu impreza w kraju. To miejsce spotkań i wymiany doświadczeń, a także możliwość zdobycia dodatkowej wiedzy. Na targach zostanie także zaprezentowanych kilkanaście nowości. Na szczególną uwagę odwiedzających zasługiwać będą produkty oznaczone znakiem NOWOŚCI oraz te nagrodzone Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich. W kategorii roślin będzie można również zobaczyć szczególnie piękne odmiany wyróżnione nagrodą GRAND PRIX GARDENII.

Miłośnicy zieleni będą mogli wziąć udział w licznych wydarzeniach towarzyszących, szkoleniach oraz pokazach na żywo. Na szczególną uwagę zasługują warsztaty z Markiem Jezierskim „Ogród marzeń tworzony z pasją”. Znany specjalista opowie o nowościach roślinnych, uprawie roślin na balkonie i tarasie. W czasie targów będzie miała miejsce kolejna edycja „Rodzinnych Warsztatów Ogrodniczych” prowadzonych przez Witolda Czuksanowa. Intrygujące może być spotkanie z Wojtkiem Wardeckim, który za pomocą specjalistycznych narzędzi pokaże, jak stworzyć las w żarówce. 

Wszyscy chętni będą mogli także nabyć prezentowane rośliny i narzędzia. Wielbiciele kwiatów doniczkowych i rabatowych, posiadacze drzew owocowych i krzewów ozdobnych powinni wziąć udział w kiermaszu ogrodniczym. Tak jak w ubiegłym roku kiermasz dostarczy wiedzy także wiedzy z sektora nasion, traw i warzyw, narzędzi, sprzętu ogrodniczego, torfów i podłoży czy akcesoriów do nawadniania.

Oczywiście to tylko część atrakcji tegorocznych targów. Szczegółowy program wydarzeń dostępny jest tutaj.

Godziny otwarcia targów:
21 lutego 9.00 – 17.00
22 lutego 9.00–17.00
23 lutego 9.00–16.00

Bilety na Targi GARDENIA można kupić on line na www.bilety.mtp.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *