Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Targi

Targi GARDENIA powracają!

W dniach 21-23 lutego 2019 roku po raz trzynasty na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędą się Targi GARDENIA. To wyjątkowe wydarzenie dla ludzi z branży ale i wszystkich innych kochających rośliny.

Setki roślin, drzew i krzewów, nowe odmiany bylin, pawilony po brzegi wypełnione asortymentem ogrodniczym, innowacyjne rozwiązania pomagające uczynić pracę znacznie przyjemniejszą, nowe technologie pomagające utrzymać tereny zieleni, bezpłatne porady z zakresu aranżacji ogrodu, warsztaty projektowe oraz liczne konkursy – to wszystko czeka na odwiedzających tegoroczną Gardenię.

Jest to największa tego typu impreza w kraju. To miejsce spotkań i wymiany doświadczeń, a także możliwość zdobycia dodatkowej wiedzy. Na targach zostanie także zaprezentowanych kilkanaście nowości. Na szczególną uwagę odwiedzających zasługiwać będą produkty oznaczone znakiem NOWOŚCI oraz te nagrodzone Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich. W kategorii roślin będzie można również zobaczyć szczególnie piękne odmiany wyróżnione nagrodą GRAND PRIX GARDENII.

Miłośnicy zieleni będą mogli wziąć udział w licznych wydarzeniach towarzyszących, szkoleniach oraz pokazach na żywo. Na szczególną uwagę zasługują warsztaty z Markiem Jezierskim „Ogród marzeń tworzony z pasją”. Znany specjalista opowie o nowościach roślinnych, uprawie roślin na balkonie i tarasie. W czasie targów będzie miała miejsce kolejna edycja „Rodzinnych Warsztatów Ogrodniczych” prowadzonych przez Witolda Czuksanowa. Intrygujące może być spotkanie z Wojtkiem Wardeckim, który za pomocą specjalistycznych narzędzi pokaże, jak stworzyć las w żarówce. 

Wszyscy chętni będą mogli także nabyć prezentowane rośliny i narzędzia. Wielbiciele kwiatów doniczkowych i rabatowych, posiadacze drzew owocowych i krzewów ozdobnych powinni wziąć udział w kiermaszu ogrodniczym. Tak jak w ubiegłym roku kiermasz dostarczy wiedzy także wiedzy z sektora nasion, traw i warzyw, narzędzi, sprzętu ogrodniczego, torfów i podłoży czy akcesoriów do nawadniania.

Oczywiście to tylko część atrakcji tegorocznych targów. Szczegółowy program wydarzeń dostępny jest tutaj.

Godziny otwarcia targów:
21 lutego 9.00 – 17.00
22 lutego 9.00–17.00
23 lutego 9.00–16.00

Bilety na Targi GARDENIA można kupić on line na www.bilety.mtp.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.