Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań

V Kongres Deweloperski już 18 października!

18 października w Poznaniu odbędzie się V Kongres Deweloperski organizowany przez Polski Związek Firm Deweloperskich. To największa ogólnopolska konferencja branżowa, której celem jest otwarta, wielosektorowa debata podmiotów kształtujących rynek deweloperski w Polsce.  

Tytuł tegorocznej edycji kongresu to „Miasta Jutra”. Poruszony zostanie szereg powiązanych z futurologią tematów poświęconych urbanistyce, czy mobilności. Gościem specjalnym kongresu będzie twórca idei miasta 15-minutowego – profesor Carlos Moreno. 

Podczas wydarzenia poruszone zostaną tematy odnoszące się do obecnej sytuacji gospodarczej. Słaby złoty, wysoka inflacja, malejąca zdolność kredytowa Polaków, brak gruntów, wreszcie wojna w Ukrainie to czynniki, które istotnie wpływają na plany biznesowe firm deweloperskich. Dlatego też na Kongresie nie zabraknie tematów dotyczących finansowania branży, perspektyw rozwoju jej poszczególnych segmentów, czy panelu o polityce mieszkaniowej.

– Już 18 października na teren poznańskich targów zjadą przedstawiciele firm budujących mieszkania, domy, biurowce, czy magazyny z całej Polski. Spotkamy się, by m.in. wraz z samorządowcami i przedstawicielami władzy centralnej rozmawiać o przyszłości naszego rynku. Rynku, który wchodzi w okres wyzwań, ale i szans. Jako Polski Związek Firm Deweloperskich zawsze staramy się dostarczać naszym członkom rzetelną wiedzę o rynku, inspirować do zmian, poprawiać realia funkcjonowania. Według takiego klucza przygotowana została również agenda tegorocznej, piątej już edycji Kongresu Deweloperskiego. Zapraszam do Poznania – podkreśla Grzegorz Kiełpsz, prezes zarządu Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

Krajowy rynek nieruchomości stoi w obliczu bezprecedensowych wyzwań. Sektor biurowy po covidowym lockdownie obudził się w zupełnie nowej, hybrydowej rzeczywistości. Pandemia spowodowała zmianę modeli zakupowych, przenosząc aktywność klientów do sieci. Co stanowiło mocny impuls dla rozwoju rynku magazynowego, a właścicieli galerii handlowych zmusiło do przeanalizowania strategii na dalsze lata. Teraz w fazę turbulencji wchodzi sektor mieszkaniowy. Wpływa na niego wiele czynników: wysokie stopy procentowe, malejąca zdolność kredytowa Polaków, szalejąca inflacja, wojna w Ukrainie.
Co czeka mieszkaniówkę za zakrętem? Jaką lekcję z kryzysowych sytuacji wyciągnął rynek komercyjny? Z jak dużym spadkiem inwestycji będziemy mieć do czynienia? Jak długo potrwa spowolnienie?

To jedne z wielu pytań, jakie zadamy zaproszonym ekspertom. A wśród nich są m.in.:
Hanna Gill-Piątek z Polska 2050,  Franciszek Sterczewski z Koalicji Obywatelskiej, Bartłomiej Wróblewski z Prawa i Sprawiedliwości, Jacek Tomczak z PSL, prof. Waldemar Rogowski czy dr Adam Czerniak.

Kongres Deweloperski odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich przy ul. Głogowskiej 10. Tegoroczne wydarzenie gościć będzie ok. 800 gości i wystawców.

Informacja prasowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *