Fot. materiały prasowe

Najbardziej rozpoznawalni mówcy w kraju i na świecie z Nassimem Talebem na czele. Sześć scen, nowe ścieżki tematyczne, warsztaty dla liderów biznesu i konkursy start-upowe – to plan na dwa dni Impact’23 – najważniejszego w Polsce i tej części Europy kongresu gospodarczo-technologicznego, który w maju 2023 r. odbędzie się w Poznaniu.

10-11 maja 2023 r. Poznań i Wielkopolska jako gospodarze Impact’23 – kongresu o skali i rozmachu bez precedensu – staną się najjaśniejszym punktem na biznesowej, technologicznej, naukowej i politycznej mapie Polski i Europy Środkowo-Wschodniej.

Impact może się poszczycić wyjątkowym gronem dotychczasowych prelegentów. W poprzednich edycjach udział wzięli m.in. jeden z najważniejszych współczesnych myślicieli prof. Yuval Harari, była sekretarz stanu USA Hillary Clinton czy prezes YouTube Susan Wojcicki.

Ambasador USA w Polsce Mark Brzezinski po ostatnim kongresie napisał, że: „Impact to jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarczo-technologicznych w Europie. Cieszę się, że odbywa się w Polsce”. 

Nie inaczej będzie i tym razem. Pierwszym zapowiedzianym gościem specjalnym Impact’23 będzie Nassim Nicholas Taleb, jeden z najbardziej rozpoznawalnych pisarzy i najbardziej poczytnych ekonomistów na świecie.

Taleb w jednej z najsłynniejszych swoich książek pt: „Czarny łabędź” tłumaczy czytelnikom świat nieznany, przypadkowy, dowodząc jego nieszablonowości i nieprzewidywalności.

Premier Mateusz Morawiecki podczas wystąpienia na Impact’22 zauważył aktualność spostrzeżeń Taleba komentując współczesne wyzwania polityczno-gospodarcze: Fundamenty gospodarki światowej, taką jaką znamy do tej pory, zostały absolutnie zburzone. Nie jeden czarny łabędź, ale cały klucz czarnych łabędzi nadleciał nad gospodarkę światową. Państwo musi być odpowiednio elastyczne, czuwające, tak aby we właściwy sposób odpowiedzieć na wielkie wyzwania z którymi się mierzymy.

W książce pt: „Antykruchość” natomiast, Taleb uczy jak tworzyć odporność na podobne sytuacje: „Niektórym rzeczom służą wstrząsy; rozwijają się i rozkwitają pod wpływem zmienności, przypadkowości, nieładu i stresu; przygody, ryzyko i niepewność to ich żywioł”. Czym zaskoczy nas tym razem?

Zaproszenie na Impact’23 przyjął także znany historyk i autor Adam Tooze. W 2019 roku Foreign Policy uznało go za jednego z najważniejszych globalnych myślicieli dekady. Adam Tooze kieruje katedrą historii na Uniwersytecie Columbia, pełni także funkcję dyrektora Instytutu Europejskiego.

Nazwiska kolejnych gwiazd światowego formatu, które będzie można spotkać podczas Impact’23 w Poznaniu będą ogłaszane już niedługo.

Łącznie w czasie dwóch dni wydarzenia Impact’23 na sześciu scenach uczestnicy dyskutować  będą w ramach 23 ścieżek tematycznych. Obok dobrze znanych z poprzednich wydarzeń tematów wiosną 2023 r. zadebiutują: Future Societies, Sustainable Fashion i Foodtech.

Impact najlepiej ze wszystkich kongresów w regionie wpisuje polską bieżącą dyskusję w światowe trendy i pozwala na lepsze zrozumienie wszystkiego, co się dzieje dookoła.

Dlatego wśród zaproszonych gości są nie tylko najważniejsze osoby z Polski, w tym przedstawiciele rządu, prezesi z wszystkich najważniejszych krajowych instytucji finansowych, firm technologicznych i kluczowi inwestorzy. Będą oni dyskutować ze szefami światowych firm, technologami i naukowymi autorytetami.

Najbliższemu kongresowi towarzyszyć będzie jeszcze więcej wydarzeń dodatkowych, jak na przykład konkurs dla start-upów, warsztaty dla liderów biznesu, food festiwal czy trening biegowy.

Impact’23 odbywa się we współpracy z ponad 40 partnerami medialnymi oraz ponad 100 partnerów z sektora prywatnego i publicznego.

Na kongres można się zarejestrować korzystając ze strony impactcee.com. Sprzedaż biletów już ruszyła, a ich liczba jest ograniczona.

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *