Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach

18th Warsaw Jewish Film Festival – ONLINE

Kiedy:
Listopad 16, 2020 – Listopad 22, 2020 całodniowy
2020-11-16T00:00:00-01:00
2020-11-23T00:00:00-01:00
Gdzie:
Wydarzenie online
Kontakt:
Warsaw Jewish Film Festival
W dniach 16-22 listopada odbędzie się 18. Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej KAMERA DAWIDA. Ze względu na pandemię tegoroczne wydarzenie odbędzie się w Internecie: na platformie Ninateka, na kanale Fundacji Kamera Dawida na Vimeo oraz na portalu Tokfm.pl. Głównym partnerem wydarzenia jest Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Dostęp do wszystkich wydarzeń będzie BEZPŁATNY.
——
Jak co roku przygotujemy dla naszych widzów konkurs fabuł i dokumentów oraz liczne sekcje tematyczne. Głównym organizatorem festiwalu jest Fundacja Kamera Dawida WJFF.pl. Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej to najstarsza i największa impreza tego typu w Polsce, a także jedna z pierwszych w Europie i na świecie.
——
Ceremonię otwarcia uświetni polska premiera filmu „Pod tym samym niebem” / „Non Odiare” Maura Manciniego. Odtwórcą głównej roli jest Alessandro Gassman, syn światowej sławy włoskiego aktora Vittoria Gassmana („Sir Laurence Olivier z Włoch”). Film „Pod tym samym niebem” miał premierę w prestiżowej sekcji Międzynarodowego Tygodnia Krytyków na Festiwalu w Wenecji i porusza problematykę odradzającego się we Włoszech faszyzmu.
——
W tym roku Fundacja Kamera Dawida WJFF.pl przyznała dwie nagrody: „Honorową Kamerę Dawida” Marianowi Turskiemu za „nieoceniony wkład w odbudowę życia żydowskiego w Polsce, odbudowę kapitału społecznego w Polsce oraz walkę z ksenofobią i antysemityzmem” oraz „Kamerę Dawida” izraelskiemu reżyserowi Aviemu Nesherowi „za całokształt twórczości i wybitny wkład w izraelską kinematografię”. W programie festiwalu znajdzie się retrospektywa filmów Avi Neshera, a jego film „Cena Prawdy” zostanie pokazany podczas ceremonii zamknięcia festiwalu!
——
Pełny program festiwalu udostępnimy już wkrótce na naszej stronie internetowej www.wjff.pl. Zachęcamy do śledzenia informacji o WJFF na naszych profilach w mediach społecznościowych.
Filmy konkursowe: https://wjff.pl/pl/konkurs-2020-2/
Festiwal współfinansowany jest przez m. st. Warszawa, Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej, Samorząd Województwa Mazowieckiego, The Dutch Jewish Humanitarian Fund, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny w Polsce.
REGULAMIN POKAZÓW
18. Warszawski Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej KAMERA DAWIDA obędzie się w dniach 16-22 listopada online na platformie Ninateka oraz na kanale WJFF.pl na Vimeo. WSZYSTKIE PROJEKCJE FILMÓW I WYDARZENIA IM TOWARZYSZĄCE SĄ BEZPŁATNE.
🎥
Platformy internetowe, na których odbywa się festiwal są wygodne i przystępne w obsłudze. Żeby obejrzeć film, wystarczy wybrać opcję „PLAY / OGLĄDAJ” (wyświetlaną pod opisem każdego z festiwalowych filmów prezentowanych online).
🎥
Filmy dostępne są przez 48 godzin od momentu festiwalowej premiery online. Każdy film można obejrzeć w wybranym przez siebie czasie w ramach 48-godzinnego bloku, kiedy dana część programu pozostaje udostępniona dla widzów.
🎥
Liczba tzw. dostępów, które może otrzymać jedna osoba, jest nieograniczona. Istnieją jednak od tej zasady wyjątki. Organizator wprowadził limity miejsc na pokazy specjalne, które odpowiadają liczbie miejsc w tradycyjnej sali kinowej – będą to dostępy od 150 do 300 miejsc. W tych przypadkach widz musi pobrać darmowy kod dostępu. Kody wysyłane będą po wcześniej rejestracji na stronie WJFF.pl w dniu premiery filmów. Kody będą wymagane podczas transmisji z gali otwarcia festiwalu, gali zamknięcia festiwalu oraz na pokazy specjalne.
🎥
Wszystkie filmy pokazywane online będą dostępne wyłącznie na terytorium Polski. Filmy wyświetlane będą w językach oryginalnych i z polskimi napisami.
🎥
WAŻNE DATY:
16 LISTOPADA: PREMIERY ONLINE pierwszych filmów na platformie NINATEKA.pl
Od 16 listopada, od godz. 20:00, przy wybranym premierowym seansie będzie można wybrać opcję „OGLĄDAJ” (rozpoczynając tym samym pokaz wybranego tytułu). Od tego momentu każdy widz będzie mógł zobaczyć film przez 48 godzin. Koniec seansu 3 dnia od daty premiery tj. godz. 20.00. (w tym przypadku do dnia 18 listopada).
18 i 20 LISTOPADA: KOLEJNE PREMIERY bloków filmowych na NINATEKA.pl, które pozostaną aktywne przez 48 godzin od momentu publikacji.
17, 19, 21 i 22 LISTOPADA: PREMIERY ONLINE na WJFF.pl (VIMEO).
🎥
LISTA FILMÓW na WJFF.PL (VIMEO), NA KTÓRE TRZEBA SIĘ ZAREJESTROWAĆ I POBRAĆ KOD DOSTĘPU:
16 LISTOPADA: “Pod tym samym niebem / Non Odiare”
19 LISTOPADA: “Zdjęcie życia / Picture of his life”
21 LISTOPADA: “Niezłomni / Resistance “
22 LISTOPADA: “Wszyscy za jednego / The Crossing”
22 LISTOPADA: “Cena prawdy / The Other Story”
🎥
od godz. 15:00. Rejestracja poprzez wysłanie zgłoszenia z tytułem filmy na adres: films@wjff.pl. W dniu pokazu wyślemy Państwu e-mail z potwierdzeniem udziału i kodem dostępu. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapraszamy na pokazy festiwalowe na NINATEKA.pl i WJFF.pl w dniach 16-22 listopada!
🎥
*WARSZTATY ONLINE i WEBINARY – linki do zapisów i udziału zostaną udostępnione od 16 listopada na stronie www festiwalu i social media!
SPOTKAJMY SIĘ ONLINE W CAŁEJ POLSCE W DNIACH 16-22 LISTOPADA!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *