Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Ania Nowak, Queerowanie czułości na koniec świata | WARSZTATY ONLINE

Kiedy:
Listopad 21, 2020@12:00 pm – 2:30 pm
2020-11-21T12:00:00-01:00
2020-11-21T14:30:00-01:00
Gdzie:
Wydarzenie online
Kontakt:
Pawilon i Korporacja Teatralna
Ania Nowak, Queerowanie czułości na koniec świata | WARSZTATY ONLINE @ Wydarzenie online
⨀ Ania Nowak, Queerowanie czułości na koniec świata
⨀ warsztaty online (połączenie przez platformę Zoom)
⨀ limit miejsc: 10 osób
⨀ wydarzenie bezpłatne
⨀ zapisy: edukacja@pawilon.org
W czasie dwu i pól godzinnego warsztatu online spróbujemy pozostać z problemem pandemicznej intymności na dystans. Co odebrała a co daje nam nowa rzeczywistość lęku przed chorobą własną i innych? Jak reagujemy na wyzwania wirusologiczne, polityczne i ekonomiczne ostatnich miesięcy? Flirtując ze strategiami z pogranicza choreografii i terapii grupowej, w czasie warsztatu zastanowimy się krytycznie nad kategoriami self-care, zdrowia/choroby i przyjemności.
 
***
Ania Nowak pracuje w obszarze szeroko rozumianej choreografii, gdzie spekuluje o tym do czego zdolne jest ciało i język dzisiaj. Realizuje takie formaty jak performans, wideo performans, wystawa performatywna i tekst. Nowak interesuje materialny wymiar ciała oraz jego niematerialne aspekty — afekty, uczucia, intuicja — jako punkt wyjścia do rozwijania ucieleśnionych praktyk troski i wspólnotowości. Jej refleksja dotyczy doświadczeń seksualności, choroby i żałoby, a także etyki przyjemności w czasach klimatycznego i politycznego kryzysu. Prace Nowak były prezentowane m.in. w HAU Hebbel am Ufer, Sophiensaele i Akademie der Künste w Berlinie; Nowym Teatrze, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie; Art Stations Foundation w Poznaniu, CAC Wilno i ICK Amsterdam. Nowak mieszka i pracuje między Berlinem a Warszawą. W 2021 roku będzie rezydentką Ankara Queer Art w Turcji oraz Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Współczesnej w Seulu.
http://technologiesoflove.tumblr.com
Kurator cyklu: Andrzej Pakuła
Wydarzenie dofinansowane ze środków budżetowych Miasta Poznania w gramach grantu Nowe Drogi Teatru (Stowarzyszenie Korporacja Teatralna).
ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *