Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Dumin – Dust – wernisaż wystawy solowej

Kiedy:
maj 13, 2022@7:00 pm – 11:00 pm
2022-05-13T19:00:00+00:00
2022-05-13T23:00:00+00:00
Gdzie:
Galeria Zacnie, ul. Garbary 50 w Poznaniu
Kontakt:
Galeria Zacnie
Dumin - Dust - wernisaż wystawy solowej @ Galeria Zacnie, ul. Garbary 50 w Poznaniu
Dumin - urodzony w 1987 roku w Poznaniu. Magister Sztuki, absolwent Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Dumin jest twórcą unikającym jednoznacznej klasyfikacji. Balansując pomiędzy designem i sztuką realizuje jednocześnie projekty z zakresu street-art’u, malarstwa, wzornictwa, architektury, grafiki oraz szeroko rozumianego digital art’u. Jak mówi sam artysta: „sporo tego, ale tworzenie najzwyczajniej sprawia mi przyjemność. To wszystko jest moim sposobem na życie i wyrazem myślenia o otaczającym nas świecie”.
___
Dumin o wystawie:
„W serii obrazów „DUST” wykorzystuję istotę narzędzia jakim jest spray. Rozpylaną farbą ilustruję odczucia na temat własnych emocji. Wprawa, którą nabyłem w posługiwaniu się sprayem umożliwiła mi w czystej formie przenosić dany stan emocjonalny na płótno. 
Sam akt twórczy jest spontaniczny i niezaplanowany. Rozpylam farbę wielowarstwowo na płasko leżące płótno, przez co jest w tym pewna przypadkowość i niepowtarzalność. Celowo zamykam je w podobnych formatach, gdyż kompletnie nie ma to znaczenia w przekazie, który formułuję. Najistotniejsza jest kwestia samych połączeń kolorystycznych i odbioru widza, często zgoła odmienny od mojego. Ukazuje to zróżnicowanie odbioru i mnogość interpretacji. 
Unikam figuratywnych treści i powtórzeń rzeczywistości, co otwiera przestrzeń do interpretacji prac. Są one efektem naszych wcześniejszych przeżyć, dlatego dla każdego mogą oznaczać coś innego, a ich odbiór również może ulegać zmianie. Obserwując prace po czasie dostrzegam inne formy i połączenia, tym samym odkrywam je na nowo. Oglądane na żywo mają dużo mocniejsze i lepsze oddziaływanie. Dla mnie to miara intencji i szczerości twórczej.”
___
Wystawę będzie można oglądać do 13.07.2022 r. w godzinach otwarcia Galerii Zacnie (wtorki i środy w godz. 12:00 - 18:00). W pozostałe dni zachęcamy do umówienia się indywidualnie. Zapraszamy również do odwiedzenia sklepu internetowego www.galeriazacnie.pl. Prace Dumina będą dostępne do kupienia przez stronę już następnego dnia (w sobotę 14.05.2022 r.) od godz. 12:00.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.