Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Ekologiczne warsztaty roślinne i “less waste”

Kiedy:
lipiec 26, 2019@3:00 pm – 8:30 pm
2019-07-26T15:00:00+00:00
2019-07-26T20:30:00+00:00
Gdzie:
Plaża Miejska Wilda
Koszty:
Bez opłat
Kontakt:
Plaża Miejska Wilda
Ekologiczne warsztaty roślinne i "less waste" @ Plaża Miejska Wilda

Zapraszamy do udziału w całodziennych warsztatach i wykładach na temat domowej hodowli roślin, ekologii oraz idei “less waste” w domu.
W programie m.in.
Wiszące ogrody – Podczas warsztatu stworzymy kompozycje z roślin w pojemnikach. Porozmawiamy też o tym dlaczego warto hodować rośliny w mieście, przedstawimy gatunki-faworyty sprawdzone w rękach „domowych ogrodników” oraz sposoby jak o zadbać o nie jesienią i zimą aby cieszyły oko na wiosnę.
Upcycling – T-shirt yarn – Upcyklingowe makramy. Podczas warsztatu stworzymy włóczkę ze starych t-shirtów a następnie zapleciemy na patykach ozdobne makramy, które później będą mogły stać się oryginalną ozdobą wnętrza domu.
Less Waste – domowa chemia – Naturalne sposoby na czysty dom czyli jak własnoręcznie zrobić środki czystości, nie nadwyrężając budżetu, wykorzystując posiadane w kuchni produkty oraz przedmioty i przede wszystkim dbając jednocześnie o środowisko

Wstęp wolny !

Osoby prowadzące:
Magdalena Garczarczyk
Architektka krajobrazu, edukatorka i animatorka, nauczycielka ogrodnictwa i edukacji przestrzennej. Od wielu lat w ramach działalności Projektu Zieleniak organizuje warsztaty, wydarzenia dla dorosłych, dzieci i młodzieży dotyczących ogrodnictwa, wspólnej przestrzeni, działań lokalnych i proekologicznych. Bliska jest jej idea dzielenia się z innymi wiedzą i umiejętnościami także na zasadzie “zrób to sam”. Pasjonatka przedsięwzięć współtworzonych wraz z dziećmi, spacerów po lesie, ogrodnictwa miejskiego w każdej skali oraz dzikich smaków. Sieje, sadzi, buduje, projektuje i namawia do przejścia na zieloną stronę życia. Więcej informacji na temat osoby prowadzącej : www.facebook.com/zieleniak.org

Anna Kaczmarek
Od 3 lat działa na rzecz poznańskich szaf Givebiox, jest współzałożycielką Po-Dzielni – Centrum Ekonomii Współdzielenia. Entuzjastka zero waste oraz przerabiania starego na nowe i ręcznych robótek.

W przypadku złej pogody zajęcia zostaną odwołane/ przełożone na inny termin.

źródło: https://www.facebook.com/events/497217854153520/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *