Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Joga- czerwcowy cykl na Łazarzu

Kiedy:
czerwiec 8, 2020@6:00 pm – 7:00 pm
2020-06-08T18:00:00+00:00
2020-06-08T19:00:00+00:00
Gdzie:
Inkubator Kultury - Pireus
Koszty:
Bez opłat
Kontakt:
Mobilne Centrum Inicjatyw Lokalnych ŁAZANKA
Joga- czerwcowy cykl na Łazarzu @ Inkubator Kultury - Pireus

Dzień dobry,

zapraszamy na czerwcowy cykl z jogą! Prosimy o przeczytanie całego opisu wydarzenia, na dole znajdują się ważne informacje ; )

8 czerwca/ 15 czerwca/ 22 czerwca

“Wewnętrzne przetwarzanie i regeneracja”

Czas pandemii kazał nam się zatrzymać i skłonił do refleksji. Zmiany wokół nas są chaotyczne i wymagają zadbania o siebie. Oczyszczenie z negatywnych energii, wzmocnienie sił witalnych i odporności zarówno fizycznej jak i psychicznej wydaje się teraz potrzebą naglącą.
Na ile zdajemy sobie sprawę z tego, że w swoim wnętrzu mamy miejsce przemiany i uszlachetniania? Warsztat, który proponujemy, to ćwiczenia Jogi Taoistycznej, które można nazwać ekologią wewnętrzną. Na poziomie fizycznym, energetycznym i mentalnym pomagają nam przekształcać to, co negatywne i nam szkodzi w siłę życiową. Praktykowane regularnie stają się prawdziwą wewnętrzną alchemią.
W myśl filozofii taoistycznej ważne są zarówno nasze relacje z przyrodą, jak i relacje międzyludzkie i stosunek do samego, samej siebie.
Na warsztacie nauczymy się prostych, niezwykle subtelnych ale pełnych mocy ćwiczeń wewnętrznego przetwarzania. Zajęcia będą łagodne, odpowiednie dla wszystkich. Skupimy się na oddechu, uziemieniu i pogłębieniu świadomości środka ciała. Wyrównamy energię płynnymi ćwiczeniami, zakończymy delikatnym rozciąganiem, pozycjami przynoszącymi regenerację i relaks.

Na wszystkie zajęcia prosimy zabrać ze sobą kocyk i matę do jogi.

Prowadząca Beata Ziemowska:
“Pierwszy raz na macie stanęłam kilkanaście lat temu, od kilku prowadzę zajęcia. Obecnie w czterech poznańskich szkołach jogi i indywidualne. Według mnie jogiczna droga uczy cierpliwości i akceptacji. Kiedy odpuszczamy walkę, oczekiwania, znajdujemy radość i pokój – w ruchu i zatrzymaniu, w oddechu, który prowadzi do mądrości ukrytej w ciele. Kurs nauczycielski jogi odbyłam w Stowarzyszeniu Jogi Akademickiej u prof. Janusza Szopy, nauczycielski Ashtanga Jogi u Manju Pattahbi Joisa. Uczestniczyłam w zajęciach i warsztatach z wieloma wspaniałymi nauczycielami w Polsce, za granicą i uczę się dalej! Moją osobistą praktyką jest Ashtanga, Joga Yin, w którą wplatam ćwiczenia taoistyczne i medytacja”

Ku uwadze:
Ograniczenie do 12 miejsc ze względu na ograniczenia pandemiczne.
Prosimy o e-maila na które zajęcia jogi chcesz być zapisana/y.
Napisz swoje imię i nazwisko, oraz numer telefonu byśmy mogli się z Tobą skontaktować w razie jakichkolwiek zmian*
adres e-mail to lokalnie@cimhoryzonty.org

Zajęcia są bezpłatne, realizowane w ramach programu CIL Sąsiedzki, finansowany przez Urząd Miasta Poznania.
Zapraszamy do zostawienia lajka na naszej stronie fb https://www.facebook.com/CILLAZANKA/

Dziękujemy i do zobaczenia.

* w sytuacji gdy sytuacja pandemiczna będzie wymagała zaostrzeń zajęcia odbędą się online

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *