Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Letnie Przesilenia Artystyczne #1

Kiedy:
czerwiec 29, 2022@7:00 pm – 8:00 pm
2022-06-29T19:00:00+00:00
2022-06-29T20:00:00+00:00
Gdzie:
Wiraż Pub
Koszty:
Bez opłat
Kontakt:
Letnie Przesilenia Artystyczne, Stowarzyszenie Kultura Ponad Wszystko "KPW" - Culture Above All Else i Wiraż Pub
Letnie Przesilenia Artystyczne #1 @ Wiraż Pub
Letnie Przesilenia Artystyczne to cykl wydarzeń artystycznych opartych głównie na sztuce improwizowanej. Każdy wieczór składa się z występu teatru improwizowanego oraz części poświęconej innej formie sztuki.
Pierwsze Przesilenie będzie się składać ze spektaklu oraz .
Impro to sztuka tworzenia spektakli na żywo. Aktorzy nie posługują się żadnym scenariuszem, a podstawą powstania spektaklu jest sugestia publiczności. Impro można grać na wiele sposobów i w różnych formatach. Formatem, który pojawi się na najbliższym Przesileniu są .
to autorski format improwizacji teatralnej. W tym spektaklu główną rolę odegra nie kto inny, jak poezja właśnie. Zaimprowizujemy dla Was poemat, który stanie się inspiracją do stworzenia spektaklu.
Niestworzone Poematy zagrają dla Was: Ola Szulc, Bartek Szczudło, Agnieszka Hartwich i Oskar Legner.
W drugiej części wieczoru, zapraszamy na .
Slam poetycki to wydarzenie przypominające bitwę poetów, podczas którego artystki i artyś prezentują swoje utwory przed publicznością, która wybiera kto przechodzi dalej, a kto odpadnie. Nasz slam jest bardzo osobliwy, bo improwizowany. Oznacza to, że poeci stworzą swoje wiersze dopiero podczas wydarzenia.
 
:
1. Organizatorem slamu jest inicjatywa Letnie Przesilenia Artystyczne
2. Zarówno udział i wstęp w slamie jest bezpłatny
3. Zwycięzca slamu otrzyma nagrodę “co łaska” od publiczności, z kapelusza puszczonego w obieg po sali.
4. Uczestniczy dokonują zgłoszeń drogą mailową na adres letnieprzesileniaartystyczne@gmail.com lub bezpośrednio u organizatorów w dniu slamu, o ile lista nie będzie już zamknięta.
5. Organizatorzy mają prawo zamknąć listę w dowolnym momencie.
6. Uczestniczki i uczestnicy muszą zaprezentować podczas występu własną twórczość, jednak z względu na improwizowany charakter imprezy zezwala się na użycie cytatu nie dłuższego niż dwa wersy.
7. Pojedynczy występ slamera lub slamerki nie może przekroczyć 3 minut, a w przypadku dogrywki 1 minuty.
8. Jeżeli podczas pojedynku slamerów głosy publiczności rozłożą się po równo, wówczas odbywa się dogrywka.
9. Slam zostanie rozegrany systemem mieszanym: w rundzie eliminacyjnej każda osoba uczestnicząca występuje dwukrotnie: raz prezentując swój wiersz, raz tworząc wiersz improwizowany na zadany temat. Druga runda (finałowa) rozegrana zostanie w systemie pucharowym: osoby uczestniczące zostaną dobrani w pary na podstawie ilości otrzymanych w poprzedniej rundzie głosów. Osoba, która wygra w danej rozgrywce przejdzie do następnej rundy. Liczba rund będzie zależała od liczby uczestników.
10. O zwycięstwie w danej rundzie decyduje publiczność poprzez głosowanie. Kto otrzyma większą liczbę głosów, wygrywa.
11. Zasady improwizacji: każda osoba uczestnicząca otrzyma 3 słowa klucze, na podstawie których stworzy swój wiersz improwizowany. Jeden wylosowany z wcześniej przygotowanej puli, dwa dopowiedziane przez publiczność, po otrzymaniu słów kluczy osoba uczestnicząca będzie miała kilka minut na przygotowanie.
12. Podczas występów nie wolno korzystać z rekwizytów, instrumentów czy podkładu muzycznego. Wolno czytać teksty z kartek i urządzeń elektronicznych.
13. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wykorzystania dokumentacji występów (obejmującej wizerunek uczestników – udział w slamie oznacza złożenie oświadczenia o wyrażeniu zgody na nieodpłatne i nieograniczone w czasie prawo do utrwalenia i rozpowszechniania przez Organizatorów wizerunku uczestnika) w celach promocyjnych i dokumentacyjnych.
14. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do przerwania występu slamera lub slamerki w dowolnym momencie.
15. Kwestiami nieuwzględnionymi w regulaminie oraz jego interpretacją zajmuje się osoba prowadząca turniej.
 
Prowadzenie: Patryk Gaworek
Wejście na wydarzenie jest , ale zachęcamy do wspierania nas poprzez naszą zbiórkę na https://wspieram.to/lpa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.