Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Motoryzacja

Austor, o co w tym chodzi?

Dealer, wystawa, zabawa? Czym właściwie jest Austor? Żeby odpowiedzieć sobie na to pytanie, postanowiłem wybrać się do Chludowa niedaleko Poznania, gdzie znajduje się ich siedziba.

Nazwa Austor przez długi czas kojarzyła mi się z pięknymi samochodami w Galerii Malta, gdzie mają swój showroom. Potem przy okazji targów okazało się, że to coś więcej niż kilka ładnych aut. A że najlepiej pytać u źródła to wreszcie postanowiłem pojechać do ich siedziby, zobaczyć co tam kryją i o co w tym wszystkim chodzi?

Na miejscu moim oczom ukazała się całkiem niezła kolekcja samochodów. Od klasyków z lat 30-tych, przez Volvo znane z serialu “Święty” (zakochałem się), aż po coraz popularniejsze u nas youngtimery. I to wszystko na sprzedaż (od razu szukałem kolektury). Nie będzie dla nikogo zaskoczeniem, że przeważająca część kolekcji to BMW i Mercedesy. Jest to oczywiście wpływ rynku. Te dwie marki są u nas najpopularniejsze, ale mój wzrok przykuwały jednak bardziej unikatowe modele.

Po spotkaniu i rozmowie mogę powiedzieć, że chyba w tym wszystkim aż tak bardzo nie chodzi o pieniądze. Nie działają oczywiście charytatywnie, ale chodzi mi o to, że gdzieś w tym wszystkim jest też miłość do motoryzacji. Usłyszałem nie tylko oczywiste motoryzacyjne fakty, ale i kilka ciekawych historii związanych z prezentowanymi autami.

Ale jeżeli szukacie dla siebie nowego auta to także coś dla siebie znajdziecie. Jest jeden warunek, musicie mieć fantazję! Austor jest dealerem wyjątkowego BAC Mono (do zobaczenia w showroomie stąd brak zdjęcia). To wyjątkowy torowy pojazd, którym swego czasu zachwycał się sam Jeremy Clarkson w programie Top Gear. Nic dziwnego, w końcu ta bestia potrzebuje niespełna trzech sekund żeby osiągnąć 100 km/h.

Niestety to nie koniec. Oni w Austor tak bardzo lubią auta, że jeżeli do nich przyjdziesz to chętnie wyremontują twojego klasyka we własnym warsztacie. Jeżeli natomiast szukasz kupca na klasyka też pomogą. W ofercie mają również garażowanie aut oraz auto detailing. Jak widać jest tego naprawdę sporo, a pewnie i tak o czymś zapomniałem. 

Czym zatem jest Austor? Salon samochodowy, wystawa klasycznej motoryzacji, a może zwykła grupa pasjonatów? Chyba wszystkiego po trochu. Jeżeli macie wolną gotówkę i szukacie wyjątkowego auta warto do nich wpaść. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.austor.pl. Ja natomiast czekam, aż ponownie otworzą swój showroom w Galerii Malta i będę mógł pójść zobaczyć co tam mają nowego.

PS. Na koniec zdjęcie unikatowego Porsche;) Po więcej zapraszam na mój instagram.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *