Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Kultura Poznań

Stanley Jordan wystąpi w Poznaniu


fot. materiały organizatora

Legendarny amerykański gitarzysta Stanley Jordan realizuje niezwykły projekt wraz z Poznań Jazz Philharmonic Orchestra. Efekty ich pracy będziemy mogli usłyszeć 9 listopada.

Będzie to spotkanie wybitnych twórców. Z jednej strony uznany amerykański gitarzysta, z drugiej jedna z najważniejszych polskich orkiestr jazzowych. Będzie to też kolejny projekt poznańskiej orkiestry w wybitnym muzykiem. Wczesniej koncertowali m.in. z Jean-Luc Ponty’m, Leszkiem Możdżerem, Rosalie, czy Dagadaną.

Stanley Jordan jest jedyny i niepowtarzalny, solo lub z zespołem, zawsze zabiera słuchaczy w przepiękną, muzyczna podróż – mówi Dionizy Piątkowski, szef Ery Jazzu.  Artysta cieszy się ogromnym uznaniem i popularnością. Konsekwentnie ukazuje swą muzyczną osobowość, pełną otwartości na każdą ze stylistyk, niezwykłą artystyczną wyobraźnię, kreatywną wszechstronność i niekwestionowany indywidualizm. Czy to ogrywając klasyczne arcydzieła Mozarta, czy poszukując nowych skojarzeń poprzez pop-rockowe hity Beatlesów i Led Zeppelin po  jazzowe standardy i ultranowoczesne pomysły improwizacyjne”.

Stanley Jordan przez lata kariery współpracował z wieloma wybitnymi muzykami. Ponadto był czterokrotnie nominowany do nagrody Grammy Awards. Niezwykle ceni się jego umiejętność gry tappingowej, w której muzyk o niebywałej zręczności i posiadający olśniewające umiejętności bawi się brzmieniem oraz nastrojem. Rozległa dyskografia muzyka pozwala dostrzec szerokie spektrum jego muzycznych zainteresowań oraz inspiracji. Obok typowych standardów jazzu, przebojów muzyki rozrywkowej, rocka i bluesa, pojawiają się także brawurowe interpretacje wybitnych kompozycji muzyki klasycznej.

Tym razem artysta zdecydował się na nowy dla siebie krok. Pierwszy raz zagra wraz z orkiestrą, a  wydarzenie Ery Jazzu będzie rejestrowane i ukaże się na płycie. Ten fantastycznie zapowiadający się koncert będzie miał miejsce 9 listopada 2019 roku o godz. 19:00 w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

ERA JAZZU : STANLEY JORDAN  & Poznań Jazz Project

9 .11. 2019, godz.19.00 – Aula UAM – Poznań

Bilety ( 100 – 150) : Bilety24,Ticketmaster, CIK

Więcej: www.jazz.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *