Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Kultura Wystawy

Daniel Lismore ponownie w Poznaniu


Daniel Lismore w Starym Browarze_fot. Jakub Wittchen

Daniel Lismore jeszcze raz pojawi się w galerii w Starym Browarze. Bo to ostatnia szansa na spotkanie i wspólne podziwianie jego wystawy.

Wystawa brytyjskiego twórcy Daniela Lismore’a w Galerii na Dziedzińcu w Starym Browarze dobiega końca. Ekspozycję będzie czynna do końca lutego. Za to już 19 lutego dojdzie do niezwykłego spotkania. Daniel postanowił ponownie zawitać do Poznania i oprowadzić zwiedzających po wystawie. Start o godzinie 18:00.

Trzy sale Galerii na Dziedzińcu w Starym Browarze od listopada wypełniają postacie ubrane w rzeźbiarskie stroje wykonane z tkanin, biżuterii i rozmaitych przedmiotów. Pierwsze skojarzenie: terakotowa armia chińskich wojowników. Skojarzenie trafne, bo słynny zabytek był jedną z inspiracji Daniela Lismore’a do stworzenia wystawy eklektycznych kostiumów jego autorstwa. Ta modowa “armia” wygląda jak pochód sobowtórów artysty – każdy manekin ma maskę z odlewem jego twarzy w charakterystycznym makijażu. 

Be yourself, everyone else is already taken – to zarówno życiowa dewiza Daniela Lismore’a, jak i tytuł wystawy prac, która od 2016 roku przemierza świat. Rzeźby składające się na ekspozycję nie różnią się niczym od strojów, w których artysta codziennie wychodzi z domu. Właśnie z tego powodu nazywa siebie żywym dziełem sztuki. Artystę nie sposób zaszufladkować. Projektant mody, rzeźbiarz – żadna metka nie oddaje w pełni jego kreatywności. 

Komentarzem, jaki najczęściej słyszymy od gości galerii, którzy zobaczyli wystawę Lismore’a jest: “nigdy nie widziałam/widziałem niczego podobnego”. O taki efekt nam chodziło – zaskoczenie, może nawet odrobina prowokacji. Ta wystawa to jednak przede wszystkim wizualna uczta – mówi Marta Kabsch, koordynator ds. PR Starego Browaru. W trakcie oprowadzania Daniel opowie o historii powstania wybranych prac. Każdy kostium-rzeźba to opowieść o podróżach i niezwykłych znajomościach, jakie artysta nawiązał w trakcie swojej kariery.

Udział w oprowadzaniu jest bezpłatny. Wystawa czynna będzie do końca lutego. Galerię można odwiedzać codziennie w godz. 12:00 – 20:00, bilet wstępu kosztuje 10 zł.

Oprowadzanie po wystawie “Jestem dziełem sztuki” Daniela Lismore’a

Spotkanie artysta poprowadzi osobiście.

19 lutego (środa), godz. 18:00

Galeria na Dziedzińcu, Stary Browar, Poznań

Wstęp bezpłatny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *