Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach

Film

IV Przegląd Filmów o Tematyce Żydowskiej


Fot. materiały organizatora

Epidemia przybiera na sile i wracają kolejne obostrzenia. Nie powstrzymuje to ludzi kultury do tworzenia nowych inicjatyw. Już 12 listopada rusza w wersji online IV Przegląd Filmów o Tematyce Żydowskiej.

Organizatorami przeglądu jest Miasteczko Poznań, a partneruje mu Pawilon. Kuratorem przeglądu został Marek S. Bochniarz. Na widzów czekać będą filmy mocno akcentujące kobiety kino feministyczne,  kino LGBT, filmy artystyczne z obiegu festiwalowego, a także dokumenty podważające stereotypy i poszerzające naszą wiedzę o świecie żydowskim.

Wszystkie prezentowane filmy będą dostępne za darmo za pośrednictwem youtubea. Linki przekierowujące do konkretnych tytułów zostaną dodane o podanej w programie godzinie i będą aktywne do północy. Warto zatem śledzić na fb stronę wydarzenia, do którego link znajdziecie tutaj.

Program wydarzenia:

12 listopada (czwartek)
18.30 – „Sita śpiewa bluesa”, reż. Nina Paley
20:15 – „Seder masochizm”, reż. Nina Paley

13 listopada (piątek)
18:30 – retrospektywa Veroniki Nicole Tetelbaum: „Sunrise”, „Who are you”, „Water Fish”, „Every Day”, „Confession”, „Houses”
20:15 – Adaptacje Etgara Kereta – blok krótkich metraży: Crazy Glue”, „A Buck’s Worth”, „A New Man”, „The Goldfish”, „Siren”, „Parallel Universes”.

14 listopada (sobota)
pokaz specjalny
18:00 – „Zagubiony w raju”, reż. Oren Rosenfel

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *