Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Sport

João Amaral piłkarzem Lecha Poznań

João Amaral w piątek pozytywnie przeszedł testy medyczne i oficjalnie został zawodnikiem Kolejorza. 26-letni zawodnik z Lechem związał się na cztery lata.

João Amaral w piątek pozytywnie przeszedł testy medyczne i oficjalnie został zawodnikiem Kolejorza. 26-letni zawodnik z Lechem związał się na cztery lata. został nowym zawodnikiem Lecha Poznań. ”

Portugalczyk to wychowanek CD Candal. Do Lecha trafił z SL Befika, która zakończyła poprzedni sezon na 14 miejscu. W 40 spotkaniach, strzelił dziewięć goli i zanotował cztery asysty.

– To zawodnik, który bardzo dobrze czuje się na boisku jako drugi napastnik, ale też świetnie sprawdzi się w ustawieniu z trzema ofensywnymi piłkarzami. Ma dobry start do piłki, potrafi wykończyć akcję z lewej i prawej nogi, również z dystansu. Często zmienia pozycję, szuka gry, wychodzi na wolne pole – wymienia zalety nowego zawodnika skaut Lecha Poznań, Andrzej Juskowiak. – Moim zdaniem João ma potencjał i odpowiednie cechy piłkarza, który może zostać ulubieńcem kibiców – dodaje.

Radości nie ukrywa także główny zainteresowany – Jestem bardzo szczęśliwy, że jestem w Poznaniu. Było trudno osiągnąć właściwe porozumienie z Benfiką, ale cieszę się, że wszystkie strony już się dogadały. Jestem bardzo zadowolony, że jestem tutaj i chcę od samego początku być skoncentrowany na byciu Mistrzem. Nie mogę się doczekać, aż poznam swoich nowych kolegów, oraz zagram swój pierwszy mecz w niebiesko-białych barwach – mówi nowy zawodnik poznańskiej Lokomotywy.

NIeoficjalnie transfer ten wyniósł ok. 1,5 mln euro, co jest rekordem w historii Lecha. Oby za tak dużą sumą poszły także umiejętności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *