Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Film

Na co do kina w kwietniu?


Wszystko wszędzie naraz, reż. Dan Kwan / Daniel Scheinert

Obowiązek noszenia maseczek w kinach zniesiony. Filmów na ekranach przybywa. Stąd pomysł, aby powrócić do mojego cyklu, w którym będę przedstawiał wybrane produkcje kinowe w nadchodzącym miesiącu. Jak zawsze podkreślam, że przegląd jest mocno subiektywny.

1 KWIETNIA

MORIBUS – Ja zupełnie nie czekam na nową komiksową produkcję od Marvela, ale nie wypada jej pominąć. Tym razem postać grana przez Jareda Leto, chcąc wyleczyć się z rzadkiej choroby, staje się czymś na wzór wampira. Jak zawsze w takich produkcjach przewiduję dużo akcji i efektów komputerowych. Zaskoczeniem może być mroczniejszy klimat w porównaniu do innych produkcji Marvela, chociaż może tak jest tylko w zwiastunie.

ZAGINIONE MIASTO – Sandra Bullock zostaje porwana i rusza na przygodę swojego życia. Będzie lekko i być może zabawnie. Za oceanem się podoba, więc jeżeli szukacie czystej rozrywki, to może być coś dla was. Mnie kupił biegnący w zwiastunie Brad Pitt.

BELLE – Znakomicie oceniane japońskie anime. Krótki opis brzmi – Suzu, siedemnastoletnia licealistka mieszkająca z ojcem w małym miasteczku, postanawia odwiedzić wirtualny świat “U”, poszukując ukojenia po śmierci matki. Bez względu na fabułę jako miłośnik produkcji z kraju kwitnącej wiśni, gorąco zachęcam do pójścia na seans. Rzadko zdarza się okazja, aby zobaczyć w Polsce anime na dużym ekranie.

7 KWIETNIA

FANTASTYCZNE ZWIERZĘTA: TAJEMNICE DUMBLEDORE’A – nie jestem wielkim fanem tej serii, ale przenosi mnie do świata z młodych lat. Największym sentymentem darzę pierwsze filmy z serii o Harrym Potterze, potem gdzieś to się rozjechało. Nie mniej jeżeli lubicie magię zapewne i tak pójdziecie do kina.

8 KWIETNIA

FILM BALKONOWY – Paweł Łoziński to bez wątpienia jeden z najlepszych dokumentalistów w naszym kraju, dlatego zawsze należy zwrócić uwagę na jego nową produkcję. Tym razem wraz z kamerą przygląda się ludziom z perspektywy własnego balkonu. Brzmi ciekawie, a zobaczymy jak wyszło.

15 KWIETNIA

WSZYSTKO WSZĘDZIE NARAZ – to może być jedna z najlepszych produkcji tego roku. Akcja, podobno najlepsze multiwersum i Michelle Yeoh zapewniająca mocne kopniaki. Patrząc na wcześniejszy dorobek twórców, może to być wyjątkowe, szalone kino. Najbardziej oczekiwany przeze mnie film kwietnia.

22 KWIETNIA

NIEZNOŚNY CIĘŻAR WIELKIEGO TALENTU – a to drugi najbardziej oczekiwany przeze mnie film. Nicolas Cage to aktor, za którym nie przepadam, szczególnie w ostatnich latach. Na szczęście ostatnio zdążają mu się dobre role. Ta produkcja zapowiada się wyjątkowo i być może Nicolas Cage grający i parodiujący sam siebie okaże się strzałem w 10. Ku mojemu dużemu zaskoczeniu naprawdę czekam na ten film.

SONIC 2: SZYBKI JAK BŁYSKAWICA – typowa familijna produkcja, na której cała rodzina powinna się dobrze bawić. Pierwsza część mimo wielu perturbacji okazała się sporym sukcesem. Tu pewnie jak w każdym sequel będzie wszystkiego więcej i więcej. Mam nadzieję, na równie miłą rozrywkę co przy części pierwszej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *