Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Motoryzacja Targi

Retro Motor Show 2023

Ferrari F40, 100 lat Automobilklubu Wielkopolski, 75 lat Porsche. Tegoroczne targi Retro Motor Show na Międzynarodowych Targach Poznańskich zapowiadają się wyjątkowo.

W dniach 6-8 października odbedzie się tegoroczna edycja Retro Motor Show w Poznaniu. W 4 pawilonach MTP pojawi sięn ponad 1000 pojazdów i przeszło 90 wystawców. W tym roku przygotowano także kilka naprawde wyjątkowych eksponatów, które zachwycą każdego miłośnika motoryzacji.

Legendarne Ferrari F40 od La Squadra

Ferrari F40 to ostatni samochód stworzony za życia Enzo Ferrari. W momencie powstania, nie było szybszego auta na naszej planecie. Model ten zna praktycznie każdy, nawet jeżeli o motoryzacji wie niewiele. Charakterystyczny wygląd i osiągi sprawił, ze dziś to auto kultowe. Za sprawą La Squadra tę perełkę będziemy mogli podziwiać w tym roku w pawilonie 5.

100 lat Automobilklubu Wielkopolski

Automobilklub Wielkopolski w tym roku obchodzi wyjątkowe urodziny. Nie mogło go zatem zabraknąć na tegorocznym Retro Motor Show. Ponadto Komisja Pojazdów Zabytkowych kończy 50 lat. Na swoim stoisku zabiorą nas w sentymentalna podróż od pojazdów z lat 20-tych, poprzez scenografię z II Wojny Światowej, po wyścigi na Torze Poznań.

Kolejne rocznice

Swoje 75 urodziny świętować będzie też Porsche. Na Międzynarodowych Targach Poznańskich zaprezentowane zostaną modele sprowadzane prosto z muzeum Porsche w Stuttgarcie. Jednym z ciekawszych eksponatów będzie Porsche 911 Dakar czyli RED58, wyjątkowy samochód stworzony z pasją i inspiracją osiągnięciami Sobiesława Zasady.

Urodziny obchodzi też firma Novol, specjalizująca się w produkcji materiałów dla lakiernictwa samochodowego, obchodząca właśnie swoje 45-lecie. Z kolei ich linia Novol for Classic Cars ma już 10 lat.
W tym roku 10-latkiem stała się również Giełda Klasyków, oferująca najciekawsze samochody klasyczne, youngtimery i przyszłe klasyki na sprzedaż. Na Retro Motor Show pojawią się w pawilonie 3, gdzie zwiedzający będą mogli zapoznać się z kilkudziesięcioma ofertami w różnych przedziałach cenowych.

Samoloty

Retro Motor Show to nie tylko samochody i motocykle, ale również pojazdy specjalne. Ogromnym zainteresowaniem zawsze się cieszy stoisko Fundacji Strażacy Wielkopolska, którzy w tym roku zaprezentują. m.in. Magirusa z OSP Kępno, który kończy w tym roku okrągłe 100 lat.
Agencja Mienia Wojskowego, po raz pierwszy w historii, poza samochodami pancernymi, zaprezentuje wojskowe samoloty – Fokker DR i Albatros. Zwiedzający zobaczą zatem pełen przekrój środków lokomocji – od samochodów, motocykli, poprzez autobusy, wozy strażackie, maszyny rolnicze, na samolotach skończywszy.

Akademia Renowacji i panele dyskusyjne

Poza samą wystawą nie zabraknie też akcentów szkoleniowych. Ciekawe prelekcje i warsztaty w ramach Akademii Renowacji zobaczyć można będzie w pawilonie 3A. Zainteresowani posłuchają o ratowaniu zabytków, technikach lakierowania, szpachlowania i zabezpieczaniu klasyków. Dodatkowo rozmowy m.in. o roli rzeczoznawcy w zakresie dokumentacji pojazdów zabytkowych, czy też o kupnie-sprzedaży unikatowych pojazdów – jednym słowem komplet wiedzy z zakresu kolekcjonerskiej motoryzacji od ekspertów w branży.

Retro zabawa

Retro Motor Show znane jest z niepowtarzalnego klimatu, jaki tam panuje. To prawdziwe święto pasjonatów motoryzacji. Klimatyczna, swingowa muzyka dobiegać będzie zapewne z wielu zakątków, a tym kulminacyjnym momentem będzie koncert Retro Hobby Band, w sobotę i niedzielę, na scenie w pawilonie 3A. Do tego piękne stroje wystawców, ale nie tylko ich. Szafa Retro zadba o to, by każdy zwiedzający miał okazję sprawdzić, jak prezentowałby się w strojach z minionych epok. Ponadto samemu można też stać się częścią tego wydarzenia, przebierając się w klimacie dawnych lat i wchodząc dzięki temu na targi z biletem za niższą cenę.

Retro Motor Show

Termin: 6-8 października 2023
Lokalizacja: Międzynarodowe Targi Poznańskie, ul. Głogowska 10, 60-734 Poznań

Wejście:
Wschodnie, ul. Głogowska 10
Północne, ul. Bukowska 12

Tegoroczna ekspozycja mieścić się będzie w pawilonie 3, 3A, 4 i 5.

Godziny otwarcia:
piątek, 6.10.2023: 11:00-19:00
sobota, 7.10.2023: 10:00-18:00
niedziela, 8.10.2023: 10:00-17:00

Ceny biletów do 5 października (w dni wydarzenia ceny będą wyższe):
Ulgowy: 34 zł
Normalny: 40 zł
Specjalny (dla osób przebranych: 29 zł
Wstęp dla dzieci do 6 roku życia (które nie ukończyły jeszcze 7 lat) bezpłatny.
Więcej informacji: www.retromotorshow.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *