Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Kultura

Poznański Festiwal Sztuki Komiksowej 2022

W dniach 7-10 kwietnia odbędzie się kolejna edycja Poznańskiego Festiwalu Sztuki Komiksowej. Jak zawsze na wszystkich przybyłych czekać będą liczne prelekcje, warsztaty, wystawy, spotkania autorskie i oczywiście dużo komiksów.

Bibliotek Uniwersytecka w Poznaniu może się pochwalić największym spośród polskich bibliotek zbiorem powieści graficznych, opracowań i czasopism poświęconych tematyce komiksowej. Nic dziwnego, że to właśnie tutaj powstał pomysł na stworzenie Poznańskiego Festiwalu Sztuki Komiksowej.

Prelekcje i warsztaty

To właśnie w budynku biblioteki odbędą się wszystkie zaplanowane prelekcje. Zostały podzielone na trzy bloki tematyczne  – superbohaterski, manga i postapo. Ponadto organizatorzy zapowiedzieli spotkania autorskie m.in. z redaktorami antologii “Rzeźzin”, Tomaszem Kontnym, Herzyk, Bartoszem Minkiewiczem. Na Festiwalu nie może tez zabraknąć warsztatów. Tomasz Kontyn poprowadzi zajęcia z pisania scenariuszy. Tomasz Spell podpowie jak kreować światy i zasiedlać je bohaterami. Pracownicy i studenci Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu poprowadzą warsztaty z sitodruku, linorytu i druku offsetowego. Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy.

Wystawy

Poznański Festiwal Sztuki Komiksowej  to także wystawy. W Holu Głównym Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu będzie można zobaczyć pracę Edwarda Lutczyna. Barak Kultury zaprasza na prezentację twórczości Maxa Skorwidera. Jeżeli interesuje was Niezwyciężony Rafała Mikołajczyka (komiksowa adaptacja powieści Stanisława Lema) to wybierzcie się do w Galerii Centrala przy Placu Ratajskiego. Ponadto na parterze w Galerii Biblioteki Uniwersyteckiej będzie można zobaczyć wystawę prac z antologii komiksowej Rzeźzin. To jeszcze nie wszystko. Komiksy prasowe Edmunda Hejdaka dostępne będą w E-centrum Biblioteki Uniwersyteckiej, natomiast wystawa komiksów Ojca Rene (tyko dla dorosłych) w Uniwersytecie Artystycznym.

Darmowe komiksy

Jak widać program wydarzenia jest bardzo bogaty. Jeżeli natomiast chcecie powiększyć swoją kolekcje komiksów to w gmachu Biblioteki jak zawsze odbędzie się giełda komiksów. Ponadto jak zawsze dla uczestników festiwalu przygotowano darmowe zeszyty sprowadzone z USA oraz ziny polskich i europejskich twórców przygotowane specjalnie na Poznański Festiwal Sztuki Komiksowej.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest darmowy. Szczegółowy program festiwalu zostanie podany na stronie komiksy-poznan.pl. Warto też śledzić festiwal na Facebooku, gdzie wszelkie wydarzenia są aktualizowane na bieżąco.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *