Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Teatr

Poznański Teatr Cortiqué w internecie

Spektakl “Tropem Białej Sowy” Poznańskiego Teatru Cortiqué będą mogli zobaczyć widzowie na całym świecie. Wszystko dzięki udostepnieniu widowiska na platformie VOD. Premiera 16 kwietnia 2021 r.

Z myślą o praktyce scenicznej uczniów Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź, w 2017 roku powstał Teatr Cortiqué. Niestety z powodu pandemii pozostaje zamknięty dla widzów. Misją szkoły jest jednak edukacja poprzez praktykę. Właśnie z tego powodu przygotowywane są profesjonalne spektakle teatralne, gdzie uczniowie rozwijają swoje talenty i obcują z szeroko pojętą sztuką.

Wychodząc naprzeciw obecnej sytuacji dokonania uczniów zostaną zarejestrowane i udostępnione szerokiej publiczności. Premiery online doczeka się spektakl Tropem Białej Sowy. Na deskach Teatru Cortiqué wystawiany jest od 2018 roku, ale po raz pierwszy zostanie zrealizowany z myślą o premierze internetowej. Premiera będzie miała miejsce 16.04.2021 r. w dwóch obsadach. Pozwoli to chociaż w pewnym stopniu poczuć się jak w czasie występu przed widownią w teatrze.

Dla dzieci i młodzieży udział w widowiskach to doskonały sposób na rozwój – Cieszymy się, że wydarzenie, jakim jest wystawienie spektaklu Tropem Białej Sowy online, będzie dla nich zdobywaniem nowych doświadczeń podczas pracy przed kamerą – mówi Anna Niedźwiedź.
Plan filmowy w teatrze

Widzowie, którzy dotychczas z różnych względów nie mogli uczestniczyć w spektaklu w Teatrze Cortiqué, będą mogli to zrobić za pośrednictwem platformy VOD. – Chcemy powtórzyć ogromny sukces i dotrzeć do widzów na całym
świecie, podobnie, jak w przypadku monumentalnego spektaklu Królowa Śniegu, który wystawiany był w formie online w maju 2020 roku
– mówią twórcy widowiska.

Spektakl Tropem Białej Sowy będzie dostępny online, na platformie VOD:
16.04.2021 – godz. 15:30 (Obsada A)
16.04.2021 – godz. 18:00 (Obsada B)
Bilety w ramach wsparcia dla teatru dostępne są tutaj:
https://szkolabaletowa.bilety24.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *