Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Atrakcje turystyczne Poznań

Remont poznańskiej Areny


fot. materiały prasowe

Po wielu latach oczekiwania Arena w Poznaniu doczeka się gruntownego remontu. Modernizacja obiektu rozpocznie się już w przyszłym roku.

Docelowo po zakończeniu prac Arena będzie mogła pomieścić nawet 9 tysięcy osób w czasie koncertów oraz ok. 6 tysięcy podczas wydarzeń sportowych. Od kiedy obiekt przejęły Międzynarodowe Targi Poznańskie zapowiadało, że jeden z symboli Poznania odzyska dawny blask. Plany zakładają nie tylko kompleksową modernizacje hali ale i otoczenia.


fot. materiały prasowe

Dzięki modernizacji Areny, Poznań będzie miał nowoczesny obiekt widowiskowo-sportowy, w którym będą mogły odbywać się ciekawe wydarzenia kulturalne i sportowe – mówi Jacek Jaśkowiak, Prezydent Miasta Poznania. – Arena to historyczny punkt na mapie Poznania, do którego wielu mieszkańców czuje sentyment. W nowej odsłonie stanie się obiektem nowoczesnym, spełniającym współczesne standardy, nie tracąc przy tym swoich historycznych walorów. Wraz z przylegającą przestrzenią publiczną będzie tętniącym życiem miejscem atrakcyjnym dla mieszkańców i turystów.

Prace przewidziane są na dwa najbliższe lata. Jeżeli nie będzie opóźnień poznaniacy będą cieszyć się nową halą w 2021 roku. Nie zmieni się charakterystyczna elewacja budynku, jednak gruntownej zmianie ulegnie pokrycie dachowe. Dzięki temu będzie można przystosować halę do nowoczesnych wymogów. Dobrze nam znane wnętrze ulegnie całkowitej przebudowie. Za projekt odpowiada firma CDF Architekci. 


fot. materiały prasowe

Wnętrze Areny będzie spełniać wymagania, jakie stawia się dziś obiektom widowiskowo-sportowym. Najważniejsza jest jego funkcjonalność. Po przebudowie w budynku będą się odbywać koncerty, wydarzenia teatralne, mecze siatkówki, koszykówki, rozgrywki piłki ręcznej i halowej piłki nożnej, zawody sportów walki. Zależało nam więc na maksymalnym zwiększeniu pojemności widowni – mówi Przemysław Trawa, prezes zarządu Grupy MTP.

Poziom podłogi zostanie obniżony o prawie 6 m. Pozwoli to na zmianę układu trybun, które obecnie są łukowe i oddalone od parkietu. Nowe trybuny będą ułożone równolegle do boiska, bardziej strome i kilkupoziomowe. Zwiększy to pojemność obiektu i pozwoli wygospodarować miejsce na tzw. skyboxy, czyli przestrzenie o podwyższonym standardzie przeznaczone na spotkania towarzyskie oraz biznesowe. Trybuny będą mobilne, co umożliwi ich całkowite złożenie i pozostawienie pustej płyty parkietu. W obiekcie znajdą się także szatnie, garderoby, sale konferencyjne, food court oraz restauracja z tarasem, która będzie czynna nie tylko podczas wydarzeń organizowanych w hali.


fot. materiały prasowe

Przedstawiona koncepcja przewiduje oprócz remontu Hali Widowisko-Sportowej również modernizację otoczenia. Metamorfozie zostanie poddany Plac Olimpijski. Ma to być miejsce pełne zieleni, gdzie mieszkańcy miło spędzą czas. Wejście do budynku zostanie obniżone. Goście będą czekać na rozpoczęcie wydarzeń w zadaszonej przestrzeni foyer. Drugi etap inwestycji zakłada budowę pod placem trzypoziomowego parkingu na 700 aut. Po drugiej stronie Areny umiejscowiony zostanie parking techniczny. Umożliwi to wjazd samochodami ciężarowymi na poziom parkietu, co pozwoli na wwożenie dużych elementów sceny, dekoracji i sprzętu. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *