Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Motoryzacja

Retro Motor Show 2022


Fot. materiały prasowe

W dniach 28-30 października 2022 odbędzie się kolejna edycja Retro Motor Show. Ponad 100-letnie samochody, egzemplarze sprowadzane prosto z magazynów Porsche Museum w Stuttgarcie, unikalne perły motoryzacji i wiele więcej. Przez trzy dni na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich będziemy mogli podziwiać prawdziwe legendy światowej motoryzacji. 

Od lat widać wzrost zainteresowania klasyczna motoryzacją. Retro Motor Show rośnie z roku na rok. NIc dziwnego, że tegoroczna odsłona zapowiada się niezwykle interesująco. Tym razem ekspozycja zajmie aż 6 hat targowych. Wśród wystawców pojawią się Automobilkluby z całej Polski, muzea motoryzacyjne, kluby i stowarzyszenia miłośników motoryzacji, czy też organizatorzy rajdów samochodowych. Prócz tego organizatorzy przygotowali strefę Retro Tuningu, pojawią się także  producenci części i akcesoriów samochodowych. Swoją ofertę zaprezentują też firmy sprzedające i skupujące samochody. Jeżeli interesuje was temat renowacji aut to powinniście skierować swoje kroki do Akademii Renowacji. 

Unikatowe auta

Najstarszym pojazdem jaki zostanie zaprezentowany na tegorocznym Retro Motor Show będzie Renault AX z 1906 roku, posiadający w 75% oryginalne części. Specjalna wystawę przygotowało Porsche Club Poland. Zaprezentuje ikonę segmentu grand tourismo, czyli model Porsche 928. W hali nr 5 będziemy mogli podziwiać przegląd gamy modelowej, od wersji 928 S2 (wersja przedliftowa) do 928 S4 (wersja poliftowa) przez absolutnie unikatowe modele koncepcyjne 928 H21 (cabrio), zaskakujący 928 H50 (model czteromiejscowy). Przyjadą one do nas prosto z Porsche Museum w Stuttgarcie. Uzupełnieniem będzie egzemplarz przygotowany do sportu, zwycięzca wyścigu wielogodzinnego na torze Nurburgring oraz prezentowany poza stoiskiem, we wschodnim holu wejściowym na teren MTP, egzemplarz przeznaczony do badań.

Miłośników brytyjskiej motoryzacji zainteresuje Armstrong Siddeley z 1927 roku, z historią w angielskiej rodzinie królewskiej. To prawdopodobnie jedyny egzemplarz w Polsce. Na stoisku Giełdy klasyków będziemy mogli podziwiać unikatowe BMW Isetty 1955 roku. Ponadto Citroen Oldtimer Club Polska pokaże jedyną w Polsce przedwojenną taksówkę – Citroën AC4 z 1930 roku. A jeśli zastanawiacie się jakimi limuzynami jeździł włoski rząd oraz mafia, to poznacie Maserati Quattroporte z 1981 roku z potężnym silnikiem V8 i 4 gaźnikami.

Liczne atrakcje

Na plan filmowy takich produkcji jak “Vabank”, “Zmiennicy”, “07 zgłoś się”, “Sensacje XX Wieku – Chwała zwycięzcom” czy “Jack Strong” zabierze wszystkich Automobilklub Wielkopolski. Przygotował on scenografie nawiązujące do znanych kadrów oraz dopasowane do nich samochody. Na chwilę będziemy mogli przenieść się do świata, który do tej pory podziwialiśmy tylko na ekranie.

Jak co roku na Retro Motor Show będzie szansa kupić coś dla siebie. Swoją ofertę przedstawią firmy specjalizujące się w sprzedaży używanych pojazdów. Być może traficie na auto lub motocykl, który skradnie wasze serce i zapragniecie go zabrać ze sobą.

Jeżeli jak ja uwielbiacie programy o renowacji aut to strefa Akademii Renowacji bardzo was zainteresuje. W czasie targów prowadzić będzie warsztaty, szkolenia i rozmowy na temat tego jak należy dbać o klasyka. Fachowcy zaprezentują najciekawsze techniki na przywrócenie blasku zabytkowym pojazdom. Ciekawe może być także w sekcji Retro Tuningu. Przecież nawet starsze samochody mogą nabrać pazura i nowego charakteru, jeśli się je odpowiednio udoskonali.

Retro Motor Show to nie tylko samochody i motocykle. To również pojazdy militarne, wozy strażackie oraz zabytkowe autobusy, które zobaczycie na targach. Pełen przekrój motoryzacji na 35.000m2
w Poznaniu!

Retro Motor Show

 • Piątek, 28 października 11:00–19:00
 • Sobota, 29 października 10:00–18:00
 • Niedziela, 30 października 10:00–17:00

 • Pawilon: 5, 5A, 6, 7A, 8 i 8A
  • Wejścia Wschodniego (hol od Mostu Dworcowego),
  • Wejścia Północnego (od ul. Bukowskiej/ Grunwaldzkiej)
  • Wejścia Zachodniego (od ul. Śniadeckich).
 • Bilet na Retro Motor Show upoważnia też do wstępu na Targi Hobby (29-30.10)
 • Bilety: ToBilet.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *