Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań Sport

Pedro Tiba na dłużej w Lechu


źródło: lechpoznan.pl/fot. Marcin Rajczak

Portugalski pomocnik Pedro Tiba przedłużył swój kontrakt z Kolejorzem. Umowa będzie obowiązywać do czerwca 2022 z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Zakochałem się w tym klubie od pierwszych dni, dlatego uważam, że ta decyzja była z obu stron logiczna, bo tworzymy z Lechem zgodne małżeństwo. Nigdy nawet nie myślałem o tym, żeby opuścić ten klub, dlatego chciałem tu zostać, dalej dawać z siebie wszystko i grać jak najlepiej – mówi zawodnik Kolejorza.

31-latek gra w Poznaniu od 2018 roku. Przez ten czas zdobył uznanie kibiców ze Stolicy Wielkopolski. Wielu nie wyobraża sobie bez niego środka pola. Dotychczasowa umowa wygasała w czerwcu  2021 roku, dlatego fani Kolejorza na pewno odetchną z ulgą, ponieważ obawiali się straty Portugalczyka.

Pedro jest kluczową postacią naszej drużyny, dlatego bardzo zależało nam na przedłużeniu jego kontraktu. Tiba dzięki tylu latom spędzonym na hiszpańskich czy portugalskich boiskach pomaga naszym wychowankom wchodzącym do pierwszej drużyny. Było to dobrze widać już w poprzednim sezonie, kiedy w zespole bardzo dobrze wyglądało połączenie doświadczenia z młodością – mówi dyrektor sportowy Lecha Poznań, Tomasz Rząsa.

Do tej pory w barwach Lecha rozegrał 76 spotkań, w których zdobył sześć bramek i zanotował dwanaście asyst. – Gra w Kolejorzu od początku pozwalała mi spełniać się jako piłkarzowi. Za każdym razem, gdy zakładałem koszulkę tego klubu, to czułem, z jak dużą wiążę się to odpowiedzialnością. Wszyscy kibice wiedzą zresztą, że niezależnie od tego, czy jest dobrze czy źle, zostawiam zawsze całe serce na boisku. Ponadto jestem też zadowolony i dumny z tego, że mogę pomagać młodszym zawodnikom w ich rozwoju – zapewnia Pedro Tiba. – Zakochałem się w tym klubie od pierwszych dni, dlatego uważam, że ta decyzja była z obu stron logiczna, bo tworzymy z Lechem zgodne małżeństwo. Nigdy nawet nie myślałem o tym, żeby opuścić to miejsce, dlatego chciałem tu zostać, dalej dawać z siebie wszystko i grać jak najlepiej – dodaje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *