Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań

To już koniec Poznań Motor Show

Cztery ostatnie dni marca upłynęły w Poznaniu pod znakiem motoryzacji. Tegoroczne Targi Motor Show odwiedziło prawie 150 tys. osób, na które czekały nie tylko wystawy motoryzacyjne ale i liczne imprezy towarzyszące.

Największe targi motoryzacyjne w Polsce właśnie dobiegły końca. W tym roku pojawiło się na nich 170 wystawców. Impreza składała się z aż pięciu salonów (samochodowy, motocyklowy, kamperowy, truck oraz detailingu). Zwiedzający zobaczyli 60 modeli premierowych, w tym auta koncepcyjne.

Oprócz motoryzacyjnych perełek goście mieli możliwość m.in. jazdy samochodem w wirtualnej rzeczywistości na urządzeniu VR oraz możliwość wzięcia udziału w wyścigach samochodów elektrycznych sterowanych na podstawie odczytywanych fal mózgowych, nie zabrakło też symulatora dachowania czy jazd testowych. Było także osobne stanowisko, na którym miłośnicy gier komputerowych mogli spróbować swoich sił w grze na konsoli.

Tegoroczna impreza odbyła się pod hasłem Mobilności jutra, a to znaczy, że poza miejscem na prezentację aut autonomicznych, koncepcyjnych, elektronicznych, hybrydowych
oraz zasilanych wodorem, stworzyła przestrzeń do merytorycznej debaty. Kolejny raz targom towarzyszył dwudniowy Kongres Move adresowany do administracji publicznej, samorządów, naukowców, branżystów zrzeszonych wokół idei paliw alternatywnych.

Pierwszy raz Grupa MTP oraz Stowarzyszenie Techniki Motoryzacyjnej zorganizowało konkurs dla dziennikarzy motoryzacyjnych Trade Press Award. Kapituła przyznała następujące nagrody:

  • Wybór Kapituły za całokształt pracy: Dziennikarz roku – Jerzy Dyszy.
  • Felieton roku – Jacek Pieśniewski – „Nowe porządki w napędach”
  • Reportaż roku – Dagmara Kowalczyk – „Warszawa – drezyną z torów pod sam kościół”
  • Test roku – Mateusz Żuchowski – „Test modelu Aston Martin DB11 na drogach Dolnego Śląska”
  • Diagnostyka i naprawy – Michał Pierewicz – „Niezbędnik – Wyższe napięcie, nowe możliwości”
  • Aftermarket – Rafał Dobrowolski – „ADAS i co dalej”

Ponadto Kapituła Plebiscytu postanowiła przyznać nagrodę specjalną „Non omnis moriar”
dla Pana redaktora Dariusza Dobosza zmarłego w 2017 r.

Kolejne Targi Poznań Motor Show odbędą się za rok 26-29 marca 2020 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *