Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań

Tysiące nowych roślin w parku im. A. Wodziczki


Fot. materiały prasowe

Prawie 17 tysięcy krzewów, 20 nowych drzew i 2,5 tysiąca sztuk bluszczu zdobi park im. A. Wodziczki. Tym samym zakończył się kolejny etap renowacji tego miejsca.

Północna alejka parku im. A. Wodziczki- od strony ul. Pułaskiego zyskała nowe, zielone oblicze. Od teraz możemy podziwiać tam śliwy wiśniowe, leszczynę turecką i dąb burgundzki. Ponadto między drzewami pojawiły się krzewy. Są to hortensje bukietowe, śnieguliczka biała, porzeczka alpejska, mahonia pospolita i śnieguliczka Chenaulta. Do tego należy też dodać 2500 sztuk bluszczu pospolitego.

Rośliny posadzono w macie kokosowej, która pełni rolę ściółki. Zarząd Zieleni Miejskiej takie rozwiązanie zastosował po raz pierwszy. Naturalne podłoże przeciwdziała nadmiernemu nagrzewaniu się gleby oraz jej wysychaniu, zmniejszając parowanie wody. Ma to zapobiec również erozji, rozpraszając energię cieknącej wody podczas ulewnych deszczy i jest całkowicie bezpieczna dla środowiska.

Oprócz zwiększania powierzchni terenów zieleni w Poznaniu, renowacja parku im. A. Wodziczki pełni jeszcze jedną, ważną funkcję. W sposób naturalny eliminuje nielegalny przejazd aut i motocykli przez tereny zieleni. 

Modernizacja parku rozpoczęła się w 2017 roku. Na początku powstał tam nowoczesny plac zabaw. Następnie wyremontowane zostały kładki piesze – jedna z nich została podświetlona. Ponadto na terenie alejki północnej pojawiały się nowe ławki  i kosze na śmieci oraz pojemniki z woreczkami na psie odchody. W zeszłym roku ZZM posadził tam prawie 100 drzew. W tym roku zamontowano dodatkowo oświetlenie wzdłuż alei A. Wodziczki. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *