Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań

Wielka Szama na Stadionie w Poznaniu

W najbliższy weekend 25-26 września przy Stadionie Miejskim w Poznaniu odbędzie się Wielka Szama. Jak twierdzą organizatorzy będzie to największy zlot food trucków w stolicy wielkopolski. Oprócz jedzenia przygotowano także dodatkowe atrakcje.

Food trucki od kilku lat systematycznie powiększają swoje grono entuzjastów. Często zjemy tam smaczniejsze rzeczy niż w niejednej restauracji. Tym bardziej nie mogę się doczekać co tym razem zostanie zaserwowane na Wielkiej Szamie pod stadionem. Według zapowiedzi udział w imprezie weźmie przeszło 30 food trucków, a to oznacza wyjątkowe smaki z różnych zakątków świata.

Miłośnicy dań azjatyckich zapewne chętnie skosztują makaronów z woka i pierożków dim sum. Dla fanów kuchni meksykańskiej serwowane będą tacos, quesadille i burrito. W menu wystawców Wielkiej Szamy pojawią się też kanapki z pulpecikami, bałkańskie cevapy, pastrami, gruzińskie pierożki chinkali, krewetki w tempurze i desery: hiszpańskie churros, rolowane lody tajskie, owoce w czekoladzie i świeże donuty.

Ale nie samym jedzeniem człowiek żyje. Na terenie imprezy wyznaczone zostaną dodatkowe strefy tematyczne, w których będzie się działo:

  • Po Godzinach – Strefa Piwa Regionalnego – strefa przeznaczona dla pełnoletnich. W programie: pokazy warzenia piwa, liczne ciekawostki, zawody kapslowania na czas, quizy z nagrodami i beer-pong.
  • Hopla Fest – Wielki Festiwal Dmuchańców – najmłodsi będą mogli wyszaleć się na dmuchanych atrakcjach z bajkowymi postaciami.
  • Strefa Ogromnych Baniek Mydlanych – dzieci uwielbiają bańki mydlane, w tej strefie nauczą się sami robić wielkie bańki.

Spośród wszystkich wystawców zostanie wybrany ten, który zaserwował najsmaczniejsze dania. Żeby było uczciwie jurorami będą goście wydarzenia. Jeżeli chcecie poznać szczegóły i być na bieżąco ze wszelkimi nowościami zerknijcie na stronę wydarzenia na Facebooku.

Wielka Szama na Stadionie
Stadion Poznań
sobota 25.09 12:00-21:00
niedziela 26.09 12:00-21:00

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *