Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań

Czas na legoREKONSTRUKCJE!


fot. materiały prasowe

Mateusz Wawrowski nie odpoczywa i raczy nas swoimi kolejnymi projektami. Niedawno pisałem o jego tramwaju Siemens Combino Advanced, a teraz przyszedł czas na nową serię zatytułowaną “legoREKONSTRUKCJE miasta Poznania”.

Jak mówi sam twórca, projekt ten kieruje nie tylko do miłośników LEGO i komunikacji miejskiej, ale też historii Poznania. LegoREKONSTRUKCJE polegają na odwzorowywaniu starych zdjęć znalezionych w internecie. Wszystko oczywiście przy użyciu niezastąpionych klocków LEGO. W ten sposób powstało już siedem projektów.


fot. materiały prasowe

Tak proces twórczy opisuje Pan Mateusz – Pracę rozpoczynam od znalezienia ciekawego zdjęcia w internecie. Nie jest to łatwe zadanie, ale jak już znajdę interesującą fotografię to zaczynam budowę makiety. Zazwyczaj wykorzystuję wcześniej przygotowane modele tramwajów i autobusów oraz dobudowuję do nich otoczenie: infrastrukturę (tory, słupy trakcyjne), budynki i samochody. Jeżeli na zdjęciu znajdują się osoby to i one zostają odwzorowane z klocków. Staram się aby moje dzieło jak najlepiej odwzorowywało prawdziwe zdjęcie. Po kilkunastogodzinnym budowaniu tworzę realistyczne zdjęcie.


fot. materiały prasowe

Całość powstaje w specjalnym programie do projektowania, ponieważ jest to najprostsze i najtańsze rozwiązanie. Tworzone projekty poświęcone zostały nie tylko klasycznym pojazdom jak chociażby trójskład eNek, czy autobus Ikarus 280.02., ale też wydarzeniom. Jeden z nich odwzorowuje niezwykle ważne wydarzenie dla mieszkańców Poznania, jakim niewątpliwie było otwarcie trasy szybkiego tramwaju. Oprócz pojazdów możemy też podziwiać charakterystyczne miejsca, jak chociażby kultowa iglica na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Każdy projekt składa się z ok. 6-7 tysięcy klocków. Niestety obecnie twórca nie planuje realizacji makiet.


fot. materiały prasowe

Więcej informacji na temat prezentowanych projektów oraz ciekawostek związanych z legoREKONSTRUKCJE znajdziecie na profilu Mateusz buduje. Warto go śledzić, ponieważ twórca zapowiada kolejne przedsięwzięcia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *