Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań

Wyjątkowy tramwaj z klocków LEGO


Fot. materiały prasowe

Mateusz Wawrowski to zapewne najpopularniejszy miłośnik klocków LEGO w Poznaniu. Tym razem stworzył projekt tramwaju Siemens Combino Advanced, który bierze udział w konkursie LEGO Ideas.

Siemens Combino Advanced został dostarczony do Poznania w latach 2003-2004. Jak łatwo obliczyć w tym roku przypada jego osiemnastka w barwach MPK. Z tej okazji Mateusz Wawrowski postanowił przygotować projekt tego modelu wykonany z klocków LEGO.

Jak sam mówi – Tramwaj Siemens Combino Advanced zbudowałem z 1990 klocków. Model o długości 85 centymetrów jest w pełni realistyczny i bardzo dobrze odwzorowany. Posiada wyposażenie takie same jak rzeczywisty tramwaj. Na pokładzie znajdziemy 46 miejsc siedzących (ze względu na konstrukcję modelu nie montowałem siedzeń podwójnych), kasowniki i czytniki kart PEKA, a nawet poręcze. Nie brakuje oczywiście kabiny motorniczego. Model może zostać dostosowany do jazdy po miniaturowych torach. Można go dodatkowo wyposażyć w mechanizm pozwalający na otwieranie i zamykanie drzwi.


Fot. materiały prasowe

W tej chwili tramwaj jest wirtualnym projektem. Pan Mateusz zbiera środki na realizację swojego przedsięwzięcia. Sam uważa, że to jego najlepszy dotychczasowy projekt. Postanowił też zgłosić go do konkursu LEGO. Teraz trzeba zebrać 10 tysięcy głosów, co pozwoli na wyprodukowanie projektu w formie zestawu. W ten sposób tramwaj Siemens Combino Advanced z klocków LEGO zagości na sklepowych półkach.

Jeżeli chcecie pomóc w tej fajnej inicjatywie, a jednocześnie spełnić prawdopodobnie jedno z największych marzeń pana Mateusza to weźcie udział w głosowaniu. Wystarczy kliknąć tutaj. To nic nie kosztuje, jednak aby głos był ważny musimy utworzyć konto na stronie organizatora. Wszystko zajmuje dosłownie chwilę.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *