Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Motoryzacja

Dwa dni z elektromobilnością w Poznaniu

27 i 28  września br. na parkingu przy Centrum Handlowym M1 odbędzie się wydarzenie pod nazwą Renault E-Tech Tour 2022 − prezentacja elektrycznych i hybrydowych samochodów Renault. każdy chętny będzie miał okazję lepiej poznać takie modele elektryczne Renault jak Megane E-Tech, Zoe E-Tech, Kangoo E-Tech i Master E-Tech oraz hybrydy: Arkana E-Tech, Captur E-Tech i Clio E-Tech.

Mieszkańcy 10 największych aglomeracji w Polsce we wrześniu i październiku będą mieli możliwość przetestowania w 100% elektrycznych i hybrydowych modeli Renault oraz odkrycia niezwykłej przyjemności  z jazdy. Najbliższe spotkania już 27 i 28 września w Poznaniu. Celem spotkań jest promocja elektromobilności. Renault, pionier i lider na rynku samochodów elektrycznych w Europie, ma już ponad dziesięcioletnie, niepowtarzalne doświadczenie w tym obszarze, potwierdzone 10 miliardami kilometrów pokonanych przez ponad 400 tysięcy sprzedanych samochodów elektrycznych.

Organizatorzy zapraszają mieszkańców Poznania i okolic do zapoznania się z najnowszymi modelami elektrycznymi Renault w dniach  27 – 28 września na parking  przy Centrum Handlowym M1, ul. Szwajcarska 14, Poznań Franowo  w godzinach 14.00-20.00. Na jazdy elektrycznymi i hybrydowymi modelami Renault będzie można zapisać się na  miejscu lub na dedykowanej stronie https://e-techtour.renault.pl/

Największą atrakcją będą jazdy próbne najnowszym, w 100% elektrycznym modelem Renault Megane E-Tech. Nowe Renault Megane E-Tech elektryczne to kompaktowy samochód high-tech, pozwalający na nowo odkryć przyjemność z jazdy. Jest pierwszym modelem Renault „generacji 2.0”, otwierającym nowy rozdział elektrycznej rewolucji rozpoczętej przez markę ponad dziesięć lat temu. Nowy Megane E-Tech elektryczny to owoc zastosowania najnowszych technologii – został wyposażony w system inteligentnego ładowania, a docelowo będzie także mógł w razie potrzeby oddawać część energii do sieci, dzięki technologii vehicle-to-grid (V2G). To samochód połączony ze światem, zintegrowany zarówno z ekosystemem elektrycznym, jak i z cyfrowym ekosystemem użytkowników. Nowy Megane E-Tech elektryczny symbolizuje również początek zapowiadanego przez Renault mocnego powrotu do segmentu samochodów kompaktowych (segment C).

Samochody elektryczne mogą zmienić nasze miasta, gdyż ich użytkowanie nie jest źródłem zanieczyszczeń i nie generuje hałasu. Aby ten efekt był odczuwalny, potrzeba oczywiście czasu i masowego upowszechnienia takich pojazdów, ale ten trend jest już widoczny na całym świecie. Renault jest pionierem i liderem na europejskim rynku samochodów elektrycznych, a Renault ZOE najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym w Europie, jesteśmy więc istotnym elementem tego procesu. W ramach Renault E-Tech Tour chcemy pokazać mieszkańcom odwiedzanych miast nasze najnowocześniejsze rozwiązania zelektryfikowanych układów napędowych E-Tech, pokazać, że użytkowanie samochodów Renault E-Tech jest proste i przyjemne  – mówi Andrzej Gemra, ekspert Renault w dziedzinie samochodów elektrycznych.

Do dyspozycji odwiedzających podczas Renault E-Tech Tour 2022 będą również:

  • Renault ZOE, najlepiej sprzedający się samochód elektryczny w Europie w ostatnich latach, z zasięgiem do 395 km (największy zasięg w swojej klasie), stanowiący alternatywę dla modeli spalinowych dzięki umożliwieniu komfortowego i bezstresowego korzystanie z auta.

Dwa najnowsze modele pojazdów użytkowych:

  • Nowe Renault Kangoo Van E-Tech elektryczne z zasięgiem 300 km, spełniające większość codziennych potrzeb klientów biznesowych.
  • Nowy Master E-Tech elektryczny 52 kWh z zasięgiem do 200 km oferowany w 15 wersjach fabrycznych, ale również jako samochód bazowy do różnorodnych specjalistycznych zabudów dostosowanych do różnych zadań transportowych: przewóz ładunków
    w warunkach izotermicznych, ładunków wielkoprzestrzennych, minibus i wiele innych. Zabudowy te dokonywane są przez polskie, wyspecjalizowane zakłady ściśle współpracujące z Renault, zapewniając odpowiedni poziom jakości.

Gamę pojazdów w 100% elektrycznych uzupełnią modele z napędem hybrydowym: Arkana
E-Tech, Captur E-Tech i Clio E-Tech.

Obecni podczas Renault E-Tech Tour 2022 przedstawiciele lokalnych Koncesjonerów Renault zapoznają też odwiedzających z aspektami codziennego użytkowania samochodów z napędem elektrycznym, ich kosztami eksploatacji i szczegółami dotyczącymi uzyskania dopłat w ramach rządowego programu „Mój elektryk”. Doradzą też, jak zainstalować domową stację ładowania oraz jak korzystać z publicznych stacji podczas dalszych podróży.

27 – 28.09 Poznań Franowo: parking  przy Centrum Handlowym M1, ul. Szwajcarska 14,

Szczegółowe informacje o miejscach prezentacji dostępne są na dedykowanej stronie https://e-techtour.renault.pl/

Informacja prasowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *