Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Atrakcje turystyczne

Gdzie spędzić weekend listopadowy?


Fot. Gabriel Gach z Pixabay

Muszę się przyznać, że nigdy nie byłem miłośnikiem podróży. Lubiłem mój fyrtel i nie za bardzo miałem ochotę wyjeżdżać gdzieś dalej. Ostatnio się to zmieniło. Być może to wpływ pandemii, kto wie. A, że w tym roku 11 listopada wypada w czwartek to szykuje się szansa nawet na dłuższy weekend. Pozostaje pytanie dokąd pojechać?

Wiem, że o tej porze roku nie każdy lubi wypady nad morze, ale ja nie skreślam takiej możliwości. Spacer  wzdłuż plaży i morskie powietrze to wszystko czego potrzebuję (moje płuca nawet bardzo). Nie jestem miłośnikiem leżenia na plaży i pływania w Bałtyku. Be z żadnego racjonalnego powodu zawsze miałem słabość do Świnoujścia. Dla mnie to najciekawsza miejscowość turystyczna nad naszym morzem.  Niemniej oprócz walorów przyrodniczych jest tam także kilka ciekawych miejsc wartych odwiedzenia. Promenada i latarnia morska to wybory oczywiste. Jednak będąc na miejscu warto też zerknąć na Zachodni Fort Artyleryjski, czy odwiedzić Podziemne Miasto na wyspie Wolin.

Wysoko na mojej liście jest Gdańsk. Ostatni raz byłem tam jako mały dzieciak, a to miejsce z ciekawą historią i zabytkami. Spacer ulicami starego miasta i ponowne spotkanie z Neptunem to coś co siedzi z tyłu mojej głowy. Znajomi zachwalają Muzeum II Wojny Światowej. Ciekaw jestem też jak prezentuje się Europejskie Centrum Solidarności. Generalnie jak w każdym większym mieście atrakcji jest tam sporo. Ponadto na powrót zostawiłbym sobie w położonym niedaleko Muzeum Volkswagena w Pępowie.

Jesień to czas, gdy można też pochodzić po górach. Nie jeżdżę na nartach, ale piesze wędrówki to coś co bardzo lubię. W tym roku odwiedziłem już Szklarską Porębę, dlatego czas pomyśleć o Tatrach. A jak tatry to Zakopane. Zapewne wybrałbym się na Krupówki, jednak góry są dla mnie raczej miejscem aktywnego spędzania czasu. Dolina Kościeliska, Morskie Oko, czy Gubałówka to miejsca obowiązkowe. Po ciężkim dniu warto również pomyśleć o dobrym wypoczynku. Ciekawym wyborem będzie Elkowy Zakątek, który oferuje luksusowe apartamenty w przystępnych cenach (szczegóły znajdziecie na elkowyzakatek.com). Dobra propozycja, szczególnie dla tych, którzy lubią wypady w większym gronie.

Nie ważne czy samemu, z rodziną, a może znajomymi. Warto wykorzystać najbliższy czas na jakiś wyjazd. Pandemia nauczyła mnie, że nie powinno się odkładać rzeczy na później, dlatego zaraz idę do szefa z wnioskiem o dzień urlopu i siadam do planowania mojego długiego listopadowego weekendu.

Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *