Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Atrakcje turystyczne Kultura

Graj, zapamiętuj i bądź eko!

Z okazji startu czwartej odsłony projektu Lato z Estradą, Estrada Poznańska przygotowała wyjątkową grę planszową. Jest ona wariacją na temat dobrze znanego memory.

Dziś w moje ręce wpadła gra Lato z Estradą. Jeżeli lubicie gry typu memory to jest to propozycja jak najbardziej dla was. Oczywiście podobnych gier jest całe mnóstwo, dlaczego zatem warto sięgnąć właśnie po tę?

Po pierwsze wyróżnia się ciekawą oprawą graficzną. Ilustratorem planszówki jest Tomasz Pieńczak. Grafika jest bardzo charakterystyczna, dodaje grze klimatu i nawiązuje do Lata z Estradą. Dzięki temu nie znudzimy się tak szybko, a i zapamiętanie grafik okazuje się trochę trudniejsze niż zwykle.

Co niezwykle istotne została ona wykonana z ekologicznych materiałów. posiada certyfikat FSC, który potwierdza, że przy jej produkcji wykorzystano surowce przy jednoczesnym zachowaniu żywotności lasów oraz ich bogactw biologicznych. Dla niektórych może to błahostka, ale ja niezwykle cenię takie działanie.

Ponadto twórcy postanowili urozmaicić rozgrywkę. Wprowadzono dodatkowe kafelki: premie i bomby. Dodają one emocji rozgrywce, a co bardziej nerwowi gracze przy znalezieniu bomby będą głośno wyrażać swoje niezadowolenie. Niemniej pomysł ten zapisuję na plus, ponieważ sprawia, iż rozgrywa jest bardziej ekscytująca.

Pamiętajcie też, że nawet najlepsza gra nie sprawdzi się bez odpowiedniego towarzystwa. Ja ze znajomymi bawiłem się świetnie. Do tej pory nawet nie zdawaliśmy sobie sprawy jak słaba mamy pamięć;) Twórcy twierdzą, że rozgrywka trwa ok. 15 minut, ale uwierzcie, gdy spotkają się mocne charaktery wszelkie przewidywania idą w zapomnienie.

Gra Lato z Estradą składa się z 40 kart. Możecie ją kupić w Kinie Muza oraz punktach PLOTu: na Starym Rynku oraz dworcu Poznań Główny. Cena to 30 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *