Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań Targi

Już za tydzień Targi Smaki Regionów!

Zdjęcie: Materiały promocyjne

W dniach 23-26 września 2017 roku odbędą się Targi Smaki Regionów. Na zwiedzających będą czekały stoiska wypełnione samymi pysznościami.

Na kilka dni Międzynarodowe Targi Poznańskie zamienią się w raj dla smakoszy. Smaki Regionów to przede wszystkim wydarzenie poświęcone tradycyjnej, polskiej żywności opartej na dawnych recepturach. Każdy kto lubi lokalną kuchnie znajdzie tutaj coś dla siebie, ponieważ zjada się wystawcy z całej Polski.

Smacznie i zdrowo

Tradycyjne receptury, zapomniane przepisy to wszystko i wiele więcej znajdziemy na tegorocznych targach. Prezentowana żywość wyróżnia się pozytywnie na tle tego co możemy kupić na co dzień w sklepach. Nie ma tu mowy o masowej produkcji. Dostępne smakołyki przygotowywane są powoli, nie zawierają konserwantów, ani żadnych innych zbędnych dodatków. To raczej miejsce dla małych, często rodzinnych manufaktur, tworzących fantastyczne wyroby.

Nagrody

Targi samki regionów to nie tylko smaczna i dobra zabawa. W tym czasie przyznawane są także nagrody dla najlepszego regionalnego i lokalnego produktu, a także dania i potrawy regionalnej oraz lokalnej. Wszystko to w ramach XVII edycji Konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo-Smaki Regionów”.

Dobra zabawa

Dla najmłodszych Stowarzyszenie Rzemieślników Piekarstwa RP przygotowało minipiekarnię. Dzieci dowiedzą się jak powstają naturalne bułki bez żadnych sztucznych dodatków. Ponadto zwiedzający zobaczą także liczne programy artystyczne, występy oraz będą mogli skosztować pysznych dań przygotowanych przez najlepszych kucharzy.

Targi odbędą się w pawilonie 3A (wejście od ul. Bukowskiej) w dniach 23-26 września 2017 roku w godzinach 9:00-17:00. Wstęp jest bezpłatny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *