Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań Sport

Kamil Jóźwiak na dłużej w Lechu

Kolejorz automatycznie przedłużył kontrakt Kamila Jóźwiaka o dwa lata. Było to mozliwe dzięki spełnieniu warunków zapisanych w dotychczasowej umowie.

Kamil to jeden z najzdolniejszych wychowanków Lecha Poznań i młodzieżowy reprezentant Polski. W stolicy wielkopolski gra od 2011 roku. W seniorskim zespole zadebiutował jako 17-latek w meczu z Jagiellonią Białystok. Do tej pory w niebiesko-białych barwach rozegrał 71 spotkań, w których zdobył 7 bramek i dorzucił 8 asyst.

Kamil jest bardzo ważną postacią naszej drużyny, a więc cieszymy się, że warunki przedłużenia kontraktu weszły w życie. Jesteśmy przekonani, że nasz wychowanek jeszcze wielokrotnie ucieszy kibiców Kolejorza, tak jak to było choćby w środowym starciu z Pogonią Szczecin, której strzelił dwa gole i był wyróżniającą się postacią na boisku. Kamil staje się ważnym zawodnikiem Lecha i liczymy na to, że będzie stanowił o sile reprezentacji młodzieżowej na nadchodzących mistrzostwach Europy – mówi Tomasz Rząsa, dyrektor sportowy Lecha Poznań.

Jestem bardzo szczęśliwy, że warunki kontraktu zostały spełnione i dalej będę piłkarzem Lecha. Jako wychowanek tego klubu cieszę się, że mogę reprezentować niebiesko-białe barwy przez kolejne lata – przyznaje pomocnik Kolejorza.

Jóźwiak to nadzieja Lecha na przyszłość. Jeżeli nadal będzie się dobrze rozwijał to w niedługim czasie może być kolejnym wychowankiem, który zostanie sprzedany za duże pieniądze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *