Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań

KSIĄŻKA ZA WOREK ŚMIECI

Już 17 września 2022 r. w Poznaniu odbędzie się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji społecznej Książka za worek śmieci. Zgodnie z nazwą za zebranie worka śmieci będzie można otrzymać książkę. W Poznaniu czekać ich będzie 50, więc lepiej działać szybko. Ponadto akcji towarzyszyć będzie zbiórka elektrośmieci.

Jeżeli chcecie wziąć udział w akcji Książka za worek śmieci w Poznaniu i otrzymać książkę, musicie zgłosić swój udział, wypełniając formularz rejestracyjny. Dostępny jest on tutaj. Dla pierwszych 50 osób zastaną zarezerwowane wspomniane wyżej książki. Kolejne osoby oczywiście także są mile widziane, ale nie maja gwarancji otrzymania książki. Rejestracja trwa do 15 września. W wydarzeniu mogą wziąć udział osoby dorosłe. Dzieci i młodzież także mogą pomóc, ale muszą być pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych. Dla nich przeznaczono dodatkową pulę książek. Dokładny opis akcji, regulamin i praktyczne informacje dla uczestników można znaleźć w opisie wydarzenia na Facebooku.

Gdzie sprzątamy?

W Poznaniu do sprzątania wybrano teren w otoczeniu jeziora Rusałka. Start w sobotę, 17 września 2022, o godz. 10.00 na ulicy Botanicznej, przed wiaduktem. Dokładną lokalizację punktu zbiórki w Poznaniu znajdziesz tutaj. Na miejscu będą czekać koordynatorzy. Oprócz książek, wręczą każdemu rękawice oraz worki, niezbędne do sprzątania w terenie.

Zbiórka elektroodpadów

Oprócz akcji sprzątania, w Poznaniu odbędzie się zbiórka odpadów elektronicznych, elektrycznych i baterii. – Elektrośmieci będziemy przyjmować od zarejestrowanych uczestników akcji oraz od wszystkich tych, którzy w miejsce zbiórki uczestników przyniosą zalegający w domach zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Będziemy zbierać zarówno zużyte baterie, zepsute klawiatury, telefony jak i odpady wielkogabarytowe, na przykład pralki czy nienadające się do naprawy lodówki. Dzięki współpracy z organizacją odzysku ASEKOL PL S.A, wszystkie zebrane elektrośmieci trafią do recyklingu. Dla osób, które oddadzą elektrośmieci przygotowaliśmy upominek – praktyczny worek na plecy – mówi Anna Jaklewicz, organizatorka wydarzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *