Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań

Orszak Trzech Króli 2021

6 stycznia odbędzie się tradycyjny Orszak Trzech Króli. Niestety z uwagi na pandemię przyjmie trochę inną formę niż zazwyczaj.

Orszak to jedno z tych wydarzeń, które na stałe wpisały się w kalendarz Poznania. Na szczęście nawet sytuacja w kraju nie pokonała organizatorów i w tym roku także będziemy mogli podziwiać orszak. 

Hasłem tegorocznego orszaku są słowa z jednej z Pieśni Jana Kochanowskiego: „Panu dzięki oddawajmy” (Pieśń XIII, Księgi Wtóre). Papież Franciszek zachęca nas w swoim nauczaniu do czerpania z dorobku kulturowego przeszłych pokoleń, do sięgania po mądrość i bogactwo myśli naszych przodków. Dlatego w tym roku teksty scenariusza w ogromnej mierze nawiązują do poezji naszych narodowych wieszczów. Organizatorzy planują wykorzystać w scenariuszu wiersze m.in. Kochanowskiego, Słowackiego, Mickiewicza, Krasińskiego, Norwida oraz Przerwy – Tetmajera. 

Ze względu na sytuacje wyjątkowo nie odbędzie się w plenerze. Tym razem wszystko przenosi się do świata wirtualnego i będzie dostępne przez TVP3, na facebooku oraz na Youtube. Początek transmisji o godzinie 12:00. Wcześniej – o godz. 11:00 będzie można uczestniczyć we Mszy Świętej, odprawionej w kościele pw. św. Franciszka Serafickiego przy pl. Bernardyńskim w Poznaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *