Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Atrakcje turystyczne Poznań

Orszak Trzech Króli 2020

fot. materiały organizatora

To plenerowe widowisko na stałe wpisało się w kalendarium miejskich imprez i rokrocznie przyciąga mnóstwo zainteresowanych. W poniedziałek, 6 stycznia 2020 roku na ulice Poznania wyruszy jubileuszowy 10 Orszak Trzech Króli.

Orszak Trzech Króli oparty jest na elementach dawnych misteriów Bożego Narodzenia, obrazujących pielgrzymowanie biblijnych Mędrców do betlejemskiego żłóbka. jak zawsze aktorzy oraz uczniowie poznańskich szkół zaprezentują przygotowane sceny: walki dobra ze złem, wjazdu Królów do Jerozolimy, wizyty Królów w pałacu Heroda i – finałową –  złożenia darów i oddania pokłonu Dzieciątku Jezus. Wszystko to będzie przeplatane wspólnym śpiewaniem kolęd, do którego włączeni zostaną uczestnicy Orszaku. 

Poznański Orszak Trzech Króli to duże przedsięwzięcie organizacyjne. W jego przygotowanie angażują się poznańskie szkoły, muzycy, akrobaci, choreografowie, tancerze, kuglarze, profesjonalni wokaliści, drużyny harcerskie, organizacje pozarządowe oraz firmy prywatne. Łącznie około 500 wolontariuszy!

Udział w Orszaku bierze nawet do 15 tysięcy Poznaniaków. Każdy chętny może wyruszyć wraz z  Kacprem, Melchiorem i Baltazarem do żłóbka i wspólnie kolędować. Pierwsze 10 000 osób otrzyma specjalnie przygotowane korony. Dzięki rozdawanym śpiewnikom każdy będzie mógł przyłączyć się do wspólnego kolędowania.

 Start już 6 stycznia 2020 roku na Placu Wolności. Poniżej harmonogram wydarzenia:

  • Od godz. 11.00 wolontariusze zaczną rozdawać korony i śpiewniki.
  • O godz. 12.00 nastąpi rozpoczęcie Orszaku z udziałem muzyków Poznańskiego Wielbienia.
  • Po Orszaku odbędzie się Msza Święta o godz. 13.45 w Poznańskiej Farze.
  • Ok. 13:15 Kolędowe Wielbienie na Starym Rynku

Więcej informacji znajdziecie na stronie https://orszakpoznan.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *