Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań

Poznański Orszak Trzech Króli

W sobotę 6.01.2018 o godzinie 12:00 na Placu Wolności w Poznaniu pojawi się Orszak Trzech Króli.

Już ósmy raz będzie można w Poznaniu zobaczyć orszak Trzech Króli. Z okazji Objawienia Pańskiego przygotowane zostanie widowisko plenerowe, oparte na elementach dawnych misteriów Bożego Narodzenia, obrazujących pielgrzymowanie biblijnych trzech Mędrców do betlejemskiego żłóbka. Biorący w nim udział aktorzy oraz uczniowie zaprezentują publiczności sceny: walki dobra ze złem, wjazdu Królów do Jerozolimy, wizyty Królów w pałacu Heroda oraz złożenia darów i oddania pokłonu Dzieciątku Jezus, które będzie finałem pokazu.

Wydarzenie to co roku przyciąga tysiące Poznaniaków i okolicznych mieszkańców. Przy jego organizacji pomaga blisko 500 wolontariuszy. Uczestnicy dostaną też śpiewniki aby wszyscy razem mogli głośno śpiewać nasze piękne kolędy.

Orszak rozpocznie się o godz. 12:00 na Placu Wolności. Następnie o godz. 13:45 w Poznańskiej Farze odprawiona zostanie Msza Święta.

Podczas tego wydarzenia prowadzone będzie zbiórka pieniędzy na wsparcie dwóch projektów Caritasu:

• Rodzina Rodzinie – pomoc rodzinom poszkodowanym w konflikcie syryjskim (http://rodzinarodzinie.caritas.pl/)

• Wsparcie Jadłodajni Caritas – Caritas codziennie wydaje 1600 darmowych posiłków dla ubogich (http://caritaspoznan.pl/jadlodajnie)

Szczegółowe informacje na stronie: www.orszakpoznan.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *