Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Powiat Poznański Poznań

Pomaganie przez podróżowanie 


fot. materiały prasowe

Stowarzyszenie “the GOOD in the BLOOD” postanowiło podczas wypraw w Sudety propagować ideę krwiodawstwa. Wszystko w ramach akcji “ZDOBĄDŹ SZCZYT DOBRA, ODDAJ KREW”. 

Grupa pasjonatów podróżników z Poznania stwierdziła, że realizując swoją pasję mogą także pomagać. Ich wspólne podróże mają nie tylko dawać radość uczestnikom, ale też zrobić coś dobrego dla innych, poprzez wsparcie różnych akcji charytatywnych.

W ubiegłym roku przeprowadzono dwie akcje. Pierwsza polegała na zbiórce niezbędnych asortymentów dla dzieci z Domu Samotnej Matki w Kiekrzu k. Poznania. Druga propagowała ideę honorowego krwiodawstwa, poprzez rozdawanie napotkanym na trasie wyprawy osobom gadżetów związanych z krwiodawstwem. Odbyło się to przy współpracy z Narodowym Centrum Krwi, Regionalnymi Centrami Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz Polskim Czerwonym Krzyżem.

Tym razem podróżnicy wybiorą się w Sudety. W dniach 14 – 16 sierpnia siedem osób postara się uświadomić innym jak ważne jest oddawanie krwi. 15 sierpnia planują wyprawę na Śnieżnik. W czasie wędrówki jak w roku ubiegłym napotkanym turystom wręczać będą gadżety i namawiać do oddawania krwi. Wszystko w ramach promocji akcji “ZDOBĄDŹ SZCZYT DOBRA, ODDAJ KREW”.

Relacje z wyprawy będzie można śledzić na profilu stowarzyszenia. Polubcie, śledźcie, udostępniajcie i oddawajcie krew. Nie wymaga to wiele pracy, a może uratować niejedno życie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *