Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań

Pizza na wynos w czasach koronawirusa

Koronawirus nie odpuszcza i znacznie utrudnia nam codzienne funkcjonowanie, ale też działanie lokali gastronomicznych. Na szczęście moja ulubiona pizza przez większość lokali od zawsze jest oferowana z opcja dowozu. Warto pamiętać, że restauracje szczególnie starają się dbać o nasze zdrowie i zachować wszystkie możliwe normy bezpieczeństwa.

Przyzwyczailiśmy się, że jedzenie to nie tylko smaczne potrawy, ale też spotkania ze znajomymi i spędzanie miło czasu. Pandemia zmusza nas do korekty takiego życia, ale nie do całkowitej zmiany. Bezpiecznym wyjściem z tej sytuacji pozostaje zamówienie jedzenia z restauracji, czy pizzerii z dowozem do domu. Lokalne, żeby wynagrodzić nam niedogodności często przygotowują też różne promocje zachęcające do zamawiania jedzenia na wynos.

Tego problemu nie ma z większością pizzerii. Klasyczna pizza od lat kojarzy nam się z dowozem bezpośrednio do domu, czy mieszkania. Nie należy również przesadnie bać się zakażenia. Nie ma żadnych wiarygodnych badań mówiących o tym, że możemy zarazić się poprzez samo dotknięcie pudełka. Lokalne gastronomiczne naprawdę starają się przestrzegać wszelkich norm, a samo przekazanie pizzy może odbyć się w sposób bezkontaktowy, jeżeli takie jest nasze życzenie. Warto w takim przypadku skorzystać z płatności online. Dostawca zostawia pizzę pod drzwiami, a po jego odejściu możemy ją odebrać. Przydatne szczególnie dla osób na kwarantannie.

Nie chodzi tu jednak tylko o nas. Zamawiając pizzę na wynos pomagamy też w przetrwaniu tego trudnego okresu naszym lokalnym pizzeriom. Pamiętajmy o jednym. Jeżeli teraz zrezygnujemy całkowicie z takiej formy jedzenia, to za chwilę może się okazać, że nasza ulubiona pizzeria została niestety zamknięta. A jeżeli nie macie ulubionego miejsca to po prostu wpiszcie w google pizza Poznań i na pewno znajdziecie coś smacznego. Warto pamiętać, że drobna pomoc teraz poprzez zamawianie jedzenia na wynos, może w dłuższej perspektywie pomóc innym zachować pracę. My za to już teraz możemy cieszyć się dobrym i smacznym jedzeniem.


Artykuł sponsorowanyZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *