Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Powiat Poznański Poznań

Powiedzmy stop marnowaniu żywności!


Fot. materiały prasowe

Od dziś do walki z marnowaniem jedzenia wraz z Too Good To Go mogą włączyć się również mieszkańcy Poznania i okolic. W przygotowanej aplikacji dostępne są pyszne paczki-niespodzianki z niesprzedanym danego dnia jedzeniem z restauracji, kawiarni, sklepów i cukierni w całym Poznaniu, które w innym przypadku musiałyby wylądować w koszu.


Fot. materiały prasowe

Nikt nie lubi wyrzucać jedzenia, niestety nawet najlepsze planowanie menu nie jest w stanie nas przed tym ustrzec. Sprzedaż każdej przygotowanej porcji jest wręcz niemożliwa, szczególnie w tym trudnym dla wszystkich lokali gastronomicznych czasie. Aby rozwiązać ten problem, aplikacja Too Good To Go połączy mieszkańców Poznania i okolic z ulubionymi piekarniami, restauracjami, kawiarniami czy sklepikami, które na koniec dnia przygotują pyszną paczkę-niespodziankę ze świeżą, niesprzedaną danego dnia żywnością. Poznań to kolejne po Warszawie, Krakowie, Trójmieście i Szczecinie miasto, które przyłącza się do rewolucji w niemarnowaniu żywności. 

Polska plasuje się na 5. miejscu wśród krajów Unii Europejskiej, marnując co roku 9 mln ton jedzenia, co daje średnio 247 kg na osobę (Banki Żywności, 2019). Aplikacja Too Good To Go to łatwe w obsłudze narzędzie dostępne dla każdego użytkownika smartfona, pozwalające codziennie aktywnie włączać się w walkę z marnowaniem żywności. Każda uratowana paczka-niespodzianka, to ekwiwalent 2,5 kg niezmarnowanej emisji CO2, ale także pracy i zasobów takich jak woda, która szczególnie w Wielkopolsce jest cennym surowcem. W ciągu zaledwie 10 miesięcy, użytkownicy aplikacji uratowali 127 tysięcy posiłków, a co za tym idzie, równowartość emisji, jakie wyemitowałby samolot lecący z Warszawy do Londynu pokonując tę trasę 917 razy.


Fot. materiały prasowe

Obostrzenia wprowadzone ze względu na pandemię sprawiają, że precyzyjne zarządzanie zamówieniami w lokalach stało się bardzo trudne. Dlatego cieszymy się, że możemy przyjść z pomocą miejscom, które nie chcą marnować, ale także mieszkańcom, którym na sercu leży dobro Planety. Aplikacja świetnie sprawdza się zarówno w małych rodzinnych restauracjach, jak i dużych sieciach, a samo przyłączenie się do „trendu na niemarnowanie” trwa kilka chwil. – Powiedziała Karolina Woźniak, PR Managerka Too Good To Go w Polsce.

Lista pierwszych partnerów Too Good To Go w Poznaniu:

77 Sushi Poznań

A.Blikle Avenida

A.Blikle Posnania

Body Chief

Bruno Cafe

Cafe Młyńska

Chata Polska

Concordia Taste

Cukiernia Cafe Tęcza

Cukiernia Karpicko

Cukiernia Karpicko / Dąbrowskiego

Cukiernia Karpicko / Podgórna

Cukiernia Karpicko / Stary Browar

Cukiernia Weber

Diety nie na żarty

Ghiacci Cafe

Julia’s Sweets

Marago Fit – catering dietetyczny

Masz Babo Placek

North Fish Avenida

North Fish Galeria Pestka

North Fish Malta

North Fish Plaza

North Fish Posnania

Petit Paris Sołacz

Petit Paris Stary Browar

Piano Burgera

Pizza Hut Express Poznan Pestka

Pizza Hut Express Poznan Plaza

Pizza Hut Express Poznan Posnania

Pod Niebieniem

Podwieczorek

Ratuszova

Siejba Poznań/Jeżyce

Starbucks Poznan Dworzec PKP Hall

Starbucks Poznan Kaponiera

Starbucks Poznan King Cross

Starbucks Poznan Pasaz M&M

Starbucks Poznan Plaza

Starbucks Poznan Polwiejska

Starbucks Poznan Posnania

Starbucks Poznan Stary Browar

Trattoria Pizzeria Smak Italy

WYPAS

na bieżąco dołączają kolejne miejsca!

Więcej informacji na www.toogoodtogo.com.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *