Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Atrakcje turystyczne Poznań Wystawy

Wystawa Pająków i Skorpionów w Poznaniu


Wystawa Pająków i Skorpionów w Poznaniu

Od soboty na pierwszym piętrze Galerii Malta można podziwiać wystawę pająków i skorpionów. Gwarantuję, że po zwiedzaniu zaczniecie inaczej patrzeć na pajęczaki.

Organizatorzy zapewniają, że to największa tego typu wystawa w Europie. Jestem w stanie im uwierzyć. Ekspozycja wygląda naprawdę imponująco. Na szczęście rozmieszczona została, także na sporej przestrzeni, dzięki czemu można swobodnie przemieszczać się między kolejnymi punktami wystawy.


Wystawa Pająków i Skorpionów w Poznaniu

Koniecznie poproście o możliwość zwiedzania z przewodnikiem. Osoba oprowadzająca to prawdziwy pasjonat, który z uśmiechem na twarzy i dużą energią opowiada o poszczególnych okazach. Dowiedziałem się m.in., że skorpiony należą do rodziny pajęczaków! Nigdy bym o tym nie pomyślał. Toteż wyjaśnia ich obecność na wystawie.


Wystawa Pająków i Skorpionów w Poznaniu

To tylko jedna z licznych ciekawostek jakie usłyszałem w czasie zwiedzania. Okazuje się, że wszystkie te zwierzęta w rzeczywistości są zupełnie inne niż ich medialny obraz. Nie są aż tak groźne, nie atakują z zaskoczenia ludzi i nie są tak wielkie jak sądziłem. Gdy moim oczom ukazały się największe okazy byłem zdumiony. Gdzie te wielkie, straszne potwory z filmów?


Wystawa Pająków i Skorpionów w Poznaniu

Wśród wielu pająków mających ekwilibrystyczne łacińskie nazwy w głowie pozostał tylko jeden. Heteropoda davidbowie, nazwany na cześć tego wybitnego artysty. To nie jedyny popkulturowy akcent. Wśród prezentowanych pająków znajduje się gatunek, który wystąpił w słynnej familijnej komedii “Kevin sam w domu”, pamiętacie tę scenę?


Wystawa Pająków i Skorpionów w Poznaniu

Dodatkowo dla zwiedzających przygotowano gry interaktywne, wielkie plansze idealnie nadające się do robienia zdjęć oraz eksponaty związane z pająkami. Znajdziemy tu również monety, znaczki, pocztówki oraz inne gadżety. Fantastycznie prezentuje się gablota ze skórami zrzuconymi przez pająki.


Wystawa Pająków i Skorpionów w Poznaniu

Wisienką na torcie będzie możliwość wzięcia do rąk jednego z pająków. Warto przełamać strach, ponieważ jest to zupełnie inne doznanie, niż mogłoby się wydawać. Wszyscy obecni podchodzili do tego z ogromnym dystansem jednak, gdy mały chłopiec wyciągnął ręce i małego pajęczaka z uśmiechem, obserwatorzy nagle rzucili się, aby móc dotknąć uroczego włochatego malucha.


Wystawa Pająków i Skorpionów w Poznaniu

Wystawa pająków to znakomita forma spędzenia wolnego czasu. Powyżej jest tylko mały zarys tego, co tam na was czeka. Na wizytę warto zarezerwować sobie ok. godziny. Nie obawiajcie się tłoku. Powierzchnia całości liczy ponad 1000 metrów kwadratowych, dlatego nie ma obaw, że będziemy musieli przeciskać się między innymi zwiedzającymi.

Ceny biletów:

poniedziałek-piątek: normalny 22 zł, ulgowy 18 zł, grupowy 14 zł, rodzinny (2+2) 62 zł

sobota-niedziela: normalny 25 zł, ulgowy 20 zł, grupowy 16 zł, rodzinny (2+2) 75 zł

dzieci w wieku do 4 lat – wejście gratis – nie dotyczy grup zorganizowanych

Bilety można kupić przy wejściu na wystawę oraz online.

Kontakt w sprawie wystawy i rezerwacja wycieczek dla grup zorganizowanych: Maciej Kuta, telefon: 883 733 534, maciej.kuta@wystawapajakow.pl

4 KOMENTARZE

  1. Fantastyczna wystawa i przemiły personel (serdeczności dla Pana Kuby z Galerii Malty w Poznaniu), organizujący atrakcje w postaci pokazów pająków poza terrariami, w tym ich karmienia, oraz dzielący się z dziećmi licznymi ciekawostkami – Mały miał wypieki na twarzy. Bardzo, bardzo polecam; strzał w dziesiątkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *