Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Festiwale

THIS IS SHORT – nowa platforma streamingowa 


Identyfikacja wizualna / Studio Uniforma

4 europejskie festiwale filmowe połączyły siły i stworzyły THIS IS SHORT. Start platformy zapowiadany jest na 1 kwietnia 2021 roku.

W 2020 roku w wyniku międzynarodowej współpracy między International Short Film Festival Oberhausen (Niemcy), Go Short – International Short Film Festival Nijmegen (Holandia), Short Waves Festival (Polska) i Vienna Shorts – International Short Film Festival (Austria) powstała inicjatywa European Short Film Network (ESFN). Na tym jednak nie koniec. W tym roku inicjatywa ta wystartuje z platformą streamingową www.thisisshort.com. Jest to poniekąd wyjście na oczekiwania widzów. Z uwagi na pandemię wiele festiwalu przybrało formułę hybrydową lub w całości przeniosły się do internetu.

Za pomocą THIS IS SHORT będzie można zobaczyć programy przygotowane przez każdy z festiwali, w tym Konkurs Europejskich Filmów Krótkometrażowych online. Co niezwykle istotne na platformie pojawią się tylko produkcje krótkometrażowe. Od 1 kwietnia do 30 czerwca 2021 roku, poza ofertą każdego z festiwali, na platformie pojawią się także unikalne zestawy filmów dostępne tylko za pośrednictwem portalu – bez geoblokady, możliwe do obejrzenia na całym świecie. Twórcy mają nadzieję, że w ten sposób stworzą nowe standardy prezentowania filmowej kultury w internecie. 

Sercem całego przedsięwzięcia jest konkurs online New Point Of View / Nowy Punkt Widzenia, przygotowany przez programerów wszystkich festiwali tworzących sieć ESFN: International Short Film Festival Oberhausen, Go Short, Short Waves and Vienna Shorts. Co tydzień premierowo pokazywane będą dwa filmy konkursowe. Przewidziana jest również transmisja z ceremonii wręczenia nagród, która odbędzie się w najkrótszą noc roku – 21 czerwca. Łączna suma nagród to aż 8.000 €.

Na widzów będzie czekać znacznie więcej propozycji niż tylko filmy konkursowe. Twórcy przygotują specjalnie wyselekcjonowane zestawy tematyczne, pojawią się najważniejsze tytuły ostatnich lat w świecie krótkiego metrażu, a także najciekawsze punkty programowe innych europejskich festiwali. Za pośrednictwem platformy THIS IS SHORT będziemy mogli uzyskać dostęp do indywidualnych programów każdej z tegorocznych edycji festiwali-założycieli: Go Short (14 – 18.04), International Short Film Festival Oberhausen (1 – 10.05), Short Waves (14 – 20.06) i Vienna Shorts (27.05 – 1.06).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *