Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Kultura Poznań

W Poznaniu szykuje się niezła GRANDA

W dniach 18-20 września 2020 roku w DS Hanka odbędzie się szósta edycja Poznańskiego Festiwalu Kryminału GRANDA.  Idiomem tegorocznej edycji są PRAWDZIWE KŁAMSTWA.

GRANDA od lat przyciąga do Stolicy Wielkopolski tłumy miłośników kryminałów. Można spokojnie stwierdzić, że w najbliższy weekend Poznań stanie się Polską stolicą kryminału. Na uczestników czekac będą jak zawsze spotkania z twórcami, wykłady, gale, liczne premiery i wiele innych atrakcji.

Wśród gości pojawią się m.in. pisarze: Katarzyna Bonda, Vincent Severski, Katarzyna Puzyńska, Robert Małecki, Igor Brejdygant, Marta Guzowska, Joanna Jodełka, Ryszard Ćwirlej, czy podcasterzy Marcin Myszka i Justyna Mazur. Nie zabraknie także specjalistów jak Mikołaj Kołyszko, profiler Bohdan Lach, czy specjaliści z Zakładu Medycyny Sądowej.

W niedzielę na Starym Rynku przewidziana jest wielka parada z okazji 95-lecia kobiet w policji. W ramach Stacji Sensacji będzie można wziąć udział w licznych warsztatach także dla najmłodszych entuzjastów kryminalistyki. Do 25 września w holu Biblioteki Raczyńskich prezentowana będzie wystawa pt. Dzieje grzechu. Głośne zbrodnie przedwojennej Wielkopolski. Dokładny opis Stacji Sensacji znajdziecie tutaj.

Udział w festiwalowych wydarzeń jest bezpłatny (z uwagi na COVID-19 obowiązują zapisy). Szczegółowe informacje znajdziecie na stornie festiwalu www.festiwal-granda.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *