Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Noriaki – Drobnoustroje – wystawa solowa

Kiedy:
czerwiec 19, 2020 – lipiec 8, 2020 całodniowy
2020-06-19T00:00:00+00:00
2020-07-09T00:00:00+00:00
Gdzie:
Galeria Zacnie
Koszty:
Bez opłat
Kontakt:
Noriaki - Drobnoustroje - wystawa solowa @ Galeria Zacnie

Już 19 Czerwca o godzinie 19:00 zapraszamy Was na wernisaż wystawy Noriaki pt. ‚Drobnoustroje’.

Tej osoby chyba nie musimy wam przedstawiać. Przez wielu nazwany Poznańskim Panem Peryskopem. W naszej zacnej galerii zaprezentuje swoje najnowsze prace, które przygotowywał podczas kwarantanny w zaciszu swojej pracowni. Dla Poznańskich fanów jest to wydarzenie, którego nie można przegapić.
_____

Noriaki + kwarantanna = „Drobnoustroje“

Pozornie chodzi tu ledwie o punkt widzenia, o skalę, czy też dystans, z którego patrzymy. Drobnoustrojem nazywamy organizmy widoczne dopiero pod mikroskopem. Bakterie, archeony, pierwotniaki i grzyby mikroskopijne. Dawniej do tej grupy zaliczano także wirusy, które są przypadkiem granicznym i dziś klasyfikuje się je poza grupą organizmów żywych. Tym niemniej, są drobne, mają pewien ustrój, a nawet wpływ na ustrój. Mogą, na przykład, przesunąć wybory, nie licząc się z konstytucją. Mogą też nas rozchorować, zmieniając tym samym nasz indywidualny ustrój. Ot, drobna zmiana.

Noriaki “Drobnoustrojami” daje nam gwarancję autentyczności. Nie przynosi nam zaledwie “malarstwa na temat”. Tak by było, gdyby Noriaki machnął koronawirusa w paru wariantach, po czym opuścił studio i ogłosił, że “oto, tutaj – efekt kwarantanny!”. Nie, tutaj mamy do czynienia ze zmianą jakościową. Pojawiła się nagle nowa materia dla jego malarstwa, nowe możliwości. Widać to na poziomie faktury – gdzie nagle zrobiło się grudkowato i chropowato, analogowo i jakby lo-fi. Ale też, jako seria, “Drobnoustroje” każą nam zauważyć pewną komplikację rzeczywistości. Niepokorny nadmiar. Bo skupienie… izolacja… i, podążając za zbliżeniem, spodziewaliśmy się korony. Jaką tylko Noriaki potrafiłby ukazać. A Noriaki zanurkował, zniknął… po czym wynurzył się, wołając: “Są różne!” Zbliżenie jest powiększeniem

IG – www.instagram.com/noriakinoriaki

_____

Na afterparty zapraszamy do Peryskop na otwarcie sezonu.
_____

Patronat medialny wystawy – Freshmag

Wystawa dostępna do 8 Lipca.

Galeria Zacnie otwarta jest w każdą środę i czwartek w godzinach 12-18.
Inne dni i godziny po wcześniejszym umówieniu wizyty drogą elektroniczną.

Do zobaczenia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *