Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Atrakcje turystyczne Poznań

Dinozaury opanowały Maltę

Prehistoryczne gady zawitały do Galerii Malta. Do 8 marca będzie można w niej zobaczyć wystawę interaktywnych dinozaurów. Powinna się ona spodobać zarówno dzieciom, jak i rodzicom, ponieważ oprócz mechanicznych gadów niesie ze sobą także walory edukacyjne.

Kto nigdy nie pasjonował się dinozaurami? Gdy jako dziecko zobaczyłem Park Jurajski nie mogłem wyjść z zachwytu i zawsze pragnąłem zobaczyć te zwierzęta. Oczywiście jest to niemożliwe, jednak najnowsza wystawa dinozaurów w Galerii Malta daje nam chociaż namiastkę tego doświadczenia.

Na zwiedzających czekają 22 modele dinozaurów na czele z uwielbianym chyba przez wszystkich Tyrannosaurusem rexem. Przy każdym eksponacie znajduje się tabliczka zawierająca podstawowe informacje o danym gadzie. Istotna jest informacja, iż prawie wszystkie z dinozaurów poruszają się. Wychodzący z jaja mały T-rex, machający ogonem Edmontozaur, czy uroczy Parejazaur spodobają się zapewne nie tylko najmłodszym.

A skoro o dzieciach mowa to będą miały one okazję dosiąść jednego z dwóch dinozaurów i poczuć się jakby jechały na jego grzbiecie (dodatkowa opłata 5 zł). Na miłośników paleontologii czeka specjalna strefa, w której mogą prowadzić oni wykopaliska. W wielkiej piaskownicy znajduje się szkielet, który przy pomocy narzędzi można odkopać. 

Jeżeli to będzie za mało to w specjalnej strefie można odkopać dinozaura ukrytego w gipsowym bloku (dodatkowa opłata 15 zł). Każdy chętny otrzyma młotek, dłuto oraz pędzelek, które pomogą odkryć szkielet znajdujący się w małej kostce. Gdy już dziecko odkopie dinozaura, pani animatorka opowie o tym konkretnym osobniku, zanim wróci on do domu ze swoim odkrywcą.

Wystawa dinozaurów to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu z dziećmi. Szczególnie najmłodsi powinni się dobrze bawić. Jeżeli tylko kochają dinozaury i mają w sobie żyłkę odkrywcy, to nie będą chcieli szybko stamtąd wyjść. Jeżeli natomiast ktoś będzie czuł niedosyt, powinien wybrać się do głównego parku organizatora firmy Zatorland, o którym możecie przeczytać tutaj.

Wystawa interaktywnych dinozaurów – pierwsze piętro Galerii Malta w Poznaniu

Termin wystawy:

25.02-8.03.2020 r.

Ceny biletów:

NORMALNY – 23,90 

ULGOWY – 19,90

GRUPOWY 16,90

Bezpłatne oprowadzanie z przewodnikiem w następujących godzinach:

10:10-10:40

12:10-12:40

14:10-14:40

16:10-16:40

18:10-18:40

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *