Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Sport

Jakub Kamiński na dłużej w Lechu Poznań


źródło: lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka

Młodzieżowiec Kolejorza postanowić przedłużyć obowiązujący kontrakt. Obecna umowa obowiązywać będzie do czerwca 2024 roku.

Do obecnej drużyny został włączony z początkiem obecnego sezonu. Początkowo występował na boku obrony łatając lukę po kontuzjowanym Robercie Gumnym. Dobrymi występami zapracował sobie na stałe miejsce w wyjściowej jedenastce. Łącznie w zakończonym sezonie rozegrał 28 meczów, w których strzelił cztery gole i zanotował pięć asyst.

18-latek pojawił się w Akademii Lecha Poznań latem 2015 roku i od tego momentu czynił systematyczne postępy. Szybko przeskakiwał kolejne szczeble rozwoju od juniorów, aż do zespołów seniorskich. Największym sukcesem młodego zawodnika było zdobycie w tym sezonie wicemistrzostwa Polski.

Radości z zatrzymania utalentowanego skrzydłowego nie kryje dyrektor sportowy Kolejorza, Tomasz Rząsa, który podkreśla jego świetne wejście do najważniejszej ekipy niebiesko-białych. – Wraz z początkiem czerwca zeszłego roku Kuba dołączył do pierwszego zespołu i zaczął sukcesywnie wchodzić w nim najpierw do kadry meczowej, a następnie wyjściowej jedenastki. Cieszymy się z jego dotychczasowych osiągnięć i tego, że tak udanie potrafił wkomponować się w naszą pierwszą drużynę – zaznacza Rząsa.

Młody zawodnik nie osiada na laurach i stawia sobie ambitne cele w nadchodzącym sezonie – Od przyszłego sezonu chcę być postacią, która jeszcze bardziej będzie decydować o losach spotkań Kolejorza. Dla mnie problemem nie jest znieść ciężar presji, czuję się gotowy na to, żeby robić różnicę i dawać drużynie te niezbędne liczby, to samo tyczy się reprezentacji, w której chciałbym zadebiutować u trenera Michniewicza – mówi Kamiński. Jeśli w dalszym ciągu będzie rozwijał się tak harmonijnie, z pewnością wcieli swoje wszystkie plany w życie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *