Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań

Europejski Tydzień Robotyki w Poznaniu


fot. materiały organizatora

W dniach 14-16 listopada Poznań zamieni się w europejskie centrum robotyki i sztucznej inteligencji. Pierwszy raz Centralne Wydarzenie Europejskiego Tygodnia Robotyki odbędzie się właśnie w Poznaniu.

Na Europejski Tydzień Robotyki składa się cykl wydarzeń organizowanych w całej Europie. Jest on organizowany od 2011 roku i to po raz pierwszy zawita do Polski. Na gospodarza Centralnego Wydarzenia wybrano właśnie Poznań. Do stolicy Wielkopolski zjadą eksperci i przedstawiciele branży technologicznej. Będą oni poruszać tematy rozwoju i przyszłości technologii na starym kontynencie. Motywem przewodnim tegorocznego Tygodnia jest połączenie robotyki i sztucznej inteligencji.

Strefa wystawców z bezpłatnym wejściem dla publiczności będzie otwarta w dniach 15-16 listopada, w godzinach 9:00- 15:00. Zwiedzający będą mieli możliwość zobaczenia m.in. najnowsze konstrukcje robotyki przemysłowej, roboty kroczące oraz humanoidalne, które w przyszłości mają służyć np. do obsługi klientów czy opieki nad seniorami. Organizatorzy przewidzieli również atrakcje dla najmłodszych. Podczas specjalnych warsztatów i kursu będzie można zagłębić tajniki robotyki mobilnej i zaprojektować własnego

Centralne wydarzenie Europejskiego Tygodnia Robotyki w Poznaniu odbędzie się w Centrum Konferencyjno-Wykładowym Politechniki Poznańskiej. Współorganizatorami są: Politechnika Poznańska, Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe (PCSS) oraz Europejska Fundacja Kosmiczna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *