Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Poznań Sport

Miejska Mila w Starym Browarze


fot. materiały prasowe

Biegając można także pomagać. 30 sierpnia w Starym Browarze odbędzie się druga edycja akcji Miejska Mila, czyli charytatywnego biegu sztafetowego.

Stary Browar wspólnie ze stowarzyszeniem Pomaganie przez Bieganie zaprasza do udziału w Miejskiej Mili. 30 sierpnia 5-osobowe drużyny zmierzą się na dystansie 5 x 1609 m. Trasa prowadzić będzie przez browarowy park, parkingi i wnętrza centrum. Głównej klasyfikacji towarzyszy rywalizacja teamów seniorskich i dziecięcy Bieg Gzuba. Część dochodu z imprezy wspomoże działania Fundacji Anny Wierskiej Dar Szpiku na rzecz pomocy dzieciom z oddziału onkologii.

Miejska Mila po raz pierwszy odbyła się w Starym Browarze w maju 2019 roku. Jarek Skiba z ekipy Pomaganie przez Bieganie przedstawił nam niecodzienny pomysł organizacji wyścigu biegowego przez centrum handlowe – opowiada Marta Kabsch, PR manager Starego Browaru. Spodobał nam się nietypowy format imprezy, a przede wszystkim jej charytatywny charakter. 

Celem stowarzyszenia “Pomaganie przez bieganie” jest właśnie niesienie dobra poprzez sport. Staramy się, by każde działanie Stowarzyszenia miało aspekt charytatywny. Jakiś czas temu wraz z Bartkiem Jedrzejakiem wpadliśmy na pomysł zorganizowania akcji w Poznaniu i tak narodził się plan na „Miejską Milę” w Starym Browarze – mówi Jarek Skiba z Pomaganie przez Bieganie. Podczas tego eventu, a będzie to już druga edycja, zbieramy środki dla dzieci z oddziału onkologii i w tym zakresie współpracujemy z „Drużyną Szpiku”. Stary Browar z Fundacją Anny Wierskiej “Dar Szpiku” współpracuje od lat, m.in. organizując aukcje dobroczynne w czasie Klubu Starego Browaru.

Do rywalizacji w głównej kategorii staną 5-osobowe drużyny (w tym min. 2 kobiety). Każdy zawodnik przebiegnie tytułową milę, czyli dystans 1609 m. Na Miejską Milę zapisują się teamy firmowe, koleżanki i koledzy “z podwórka”, a nawet całe rodziny – wymienia Bogusz Podgórski z Pomaganie przez Bieganie. Wydarzenie jest absolutnie dla wszystkich. Do przebiegnięcia lub przejścia jest zaledwie mila, czyli 1609 m. Atrakcją dla uczestników będzie zapewne możliwość rywalizacji na nietypowej trasy. Start oraz strefa zmian zlokalizowane zostaną w Parku Starego Browaru. Biegacze okrążą centrum od strony ul. Ratajczaka i wbiegną na parkingi od ul. Kościuszki. Stamtąd, po taśmach, przemieszczą się do wnętrza Pasażu, aby następnie, przez tzw. Szachownicę, ponownie wbiec do Parku. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów. 

Nie zapomniano o najmłodszych oraz starsi. Do udziału w wyścigu zaproszeni są również amatorzy biegania w wieku 60+. Żeby wystartować, seniorzy muszą skompletować 3-osobowy team. Do aktywności organizatorzy zapraszają także dzieci. Główny wyścig poprzedzi Bieg Gzuba, czyli rywalizacja dzieci w wieku do 16 lat na dystansie ok. 500 m. Bieg Gzuba, w którym dzieciaki biegają dla dzieciaków, to coś niesamowitego – mówi Bogusz Podgórski. Nie ma klasyfikacji i miejsc na podium. Każde dziecko otrzymuje medal, koszulkę, upominki od partnerów, a co najważniejsze – takie same medale trafiają do dzieci z oddziału onkologicznego. Cała kwota „wpisowego” z biegu dzieci, a także cegiełka z biegu sztafetowego, zostanie przekazana dla Fundacji „Dar Szpiku”.

Miejska Mila w Starym Browarze

30 sierpnia 2020

Stary Browar w Poznaniu

Kategorie:

–       Dorośli: drużyny 5-osobowe (min. 2 kobiety), dystans: 5x 1609m

–       Seniorzy (60+): drużyny 3-osobowe, dystans: 3x 1609 m

–       Dzieci (do 16 lat): dystans ok. 500 m

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *