Lokalny Fyrtel

To co najciekawsze w Poznaniu i okolicach
Książki

O włos. Nie ma pięknych zbrodni. Są tylko piękne ofiary.

W parku znaleziono ciała dziewczyn, które zostały zamordowane. Ich stan pozwala na użycie tylko jednego określenia- masakra. Stan zwłok jest tak straszny, że nawet policjanci przecierają oczy ze zdumienia do jak straszliwej zbrodni doszło w jednym z parków pod ich opieką. Całości wydarzenia towarzyszy jednak jeszcze jeden szczególny fakt, a mianowicie znalezienie spiętego wstążką pukla włosów. To wszystko oznaczać może tylko jedno- seryjny morderca z fetyszem dotyczącym włosów.

W tym momencie w naszej opowieści pojawia się Jakub Sobieski. Policjant z chwilowym zawieszeniem w pełnieniu obowiązków. Zabójczo zakochany w swojej byłej żonie, która to doprowadziła go do sytuacji, w jakiej się aktualnie znajduje. Jakub mimo, iż była żona zrujnowała mu częściowo życie i tak nie potrafi przestać o niej myśleć i próbować w jakkolwiek sposób skontaktować się z nią. Jednak z drugiej strony robi wszystko, aby przywrócono go do służby i próbuje, choć trochę, odbić się finansowo, co pozwoli mu kupić jakiekolwiek mieszkanie. Pomaga mu w tym jego jedyny przyjaciel, który nie odwrócił się od niego po nieszczęsnych wydarzeniach z przed zawieszenia Sobieskiego w służbie. Interesy, które prowadzą panowie nie należą do najbardziej legalnych. Dodać należy, że kolega Jakuba nie pochwala jego ciągłego zafascynowania czy wręcz obsesji na punkcie byłej żony.

Jakub jednego wieczoru poznaje podczas pracy z kolegą jego koleżankę Becie. Postanawia odwieźć ją w miejsce, które wskaże. Podczas podróży wywiązuje się między nimi rozmowa o mordercy dziewczyn z parku. Jak się okazuje Becia prowadzi prywatne śledztwo w tej sprawie, ponieważ kilka jej koleżanek z branży spotkało faceta od włosów i ona sama chyba też. Uważa, że przynajmniej raz mogła mieć z nim styczność. Chęć schwytania mordercy wynika z faktu, iż dziewczyny, które zostały zamordowane w parku to jej koleżanki, które bardzo dobrze znała. Drugim powodem jaki przyświeca działaniom bohaterki jest fakt, że jej siostra pracująca w policji zajmuje się tą sprawą.

Rozmowa na pozór niewinna zasiewa w Jakubie ziarno zaciekawienia i zainteresowania. Jednak szybko odpowiednia ilość alkoholu pomaga mu zapomnieć i zrzucić na dalszy plan rozmyślania o poruszonym przez Becie problemie. Aż do drugiego dnia kiedy to pod drzwiami jego przyczepy, w której aktualnie mieszka pojawiają się policjanci z siostrą poznanej wieczór wcześniej dziewczyny na czele. Becia zaginęła i nie ma z nią kontaktu. Starsza siostra działając trochę wbrew obowiązującym przepisom składa propozycję współpracy Jakubowi.

Jak to wszystko się zakończy? Czy seryjny morderca zostanie schwytany? Czy aktualne zbrodnie mają związek z jakąś sprawą z przed lat? No i czy Jakubowi uda się powrócić do służby? Tego wszystkiego dowiecie się sięgając po książkę Katarzyny Bondy, a dodam, że naprawdę WARTO!

Recenzja gościnna, autorka: AN (Piszę bo i tak tego nikt nie czyta.)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *